Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 16:45:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 108
Total: 108

108 гости, 0 потребители

Всичко от което се нуждаем за нормална работа с MAC!

Започната от jazzessence, 20-01-2008, 17:33:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jazzessence

Цитат на: "space ace"exe е програма за windows, windows не е mac, ти си на mac... какво чудно има

Нищо не е толкова чудно! Просто питам нещо,което не е в компетенцията ми,и очаквам да получа някакав нормален отговор,или тоя форум е само за напреднали йузъри на МАС?
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

jazzessence

Цитат на: "shmb"Значи VMWare Fusion е програма за виртуален компютър, на който си инсталираш Уиндолс и от там си слагаш нужните програми. Дръпни си я, инсталирай си я и я разгледай. Не вярвам да неможеш да се справиш. Аз също пробвах КросОвър Офис, която върши работа, но на мен лично не ми допадна. Сега дърпам ВМ Уаре-то (1.29ГБ) и ще пробвам с него. Ако и то не ми хареса, е пробвам с паралел десктоп .... и така докато се спра на подходящата. Понеже съм на Хакинтош в нас и имам инсталиран Уиндолс Виста на единия хард (в подписа ми го пише) и мисля скоро време да го затрия тоя Уинбоз и да си остана на Леопардчето + програма за виртуален компютър. На мен програм за витруален компютър ми трябва само за да мога да си подкарам ТВ Тунера (АверМедия ТВ Го 007 Плюс) и да мога да цъкам Кънтър, за друго не ми трябва - всичко друго мога да си го подкарам на Леопардчето. Единственото което ми е кофти за тонколоните, че не ми работят 5-те нито на АйТюнс, нито на Куиктайм, нито на нищо. Иначе буфера и предните 3 си работят, само задните 2 ги няма!

Иначе по-принцип на хакинтоша имам инсталирани:

Пакета: iLife

Пакета: iWork

UnRarX                   -  разархивиране на RAR архиви

Toast Titanium         - Записване на дискове

Transmission            -  торент клиент

Pacifist                   -  ползва се за инсталиране на инсталационни пакети за Мак (например ако ъпдейтнете Куиктайма до версия 7.4 Ви се прецакват субтитрите, с без пацифист неможете да върнете старата версия върху новата за да оправте проблема)

Flip4Mac                  -  Плейва Уиндолс Медия Видео чрез Куиктайм

Perian                     -  Зарежда субтитрите при отваряне на филм с Куиктайм

DivX Codec for Mac    -  няма нужда от обяснение

XviD Codec for Mac    -  няма нужда от обяснение

Skype                     -  няма нужда от обяснение

Siber Duck               -  програма за FTP, Работи и като WinSCP.

Photoshop CS2          -  няма нужда от обяснение

Snap X Pro               -  прави снимк на десктопа и на определен от Вас сектор,                   както и записва видео (подходяща за снимков или видео туториал)

А от програмите идващи с Леопарда ползвам:

Safari                     - отварям интернет страници

Mail                       - няма нужда от обяснение

iTunes                    - за сега само слушам музика с нея

Quicktime               - гледам всякакви филми и клипове

Preview                  - разглеждам снимки, ползвам и АйФото за това.

DVD                      - няма нужда от обяснение

Друго не се сещам, а и май доста се поулях с писането.

Айде бай за сега ;-)

Ето за това става въпрос! Мерси много за инфото,сигурен съм че ще е от полза не само на мен!
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

space ace

Цитат на: "jazzessence"
Цитат на: "space ace"exe е програма за windows, windows не е mac, ти си на mac... какво чудно има

Нищо не е толкова чудно! Просто питам нещо,което не е в компетенцията ми,и очаквам да получа някакав нормален отговор,или тоя форум е само за напреднали йузъри на МАС?

съвсем прилежно и бързо ти отговорих - crossover. извинявай, че се насочих към практическата, а не енциклопедичната част ;)
macbook

G3

а пък ако искате да изтриете някоя програма- AppZapper върши чудесна работа! (то и с Finder-a става ама требва човъркане тук и там)
най-добрият приятел на човека е MACа...!

shmb

Мерси, това е доста полезна програма. Ей сега я закачам да се дърпа ;-)
MakBook Pro Unibody 13.3"

fpyyh

има ли причина за периан + divx + xvid? vlc е полезно за всякакво видео съдържание и една малка поправка - cyberduck, а не siber duck е.

tashev

Съжалявам за offtopica
Последно време VLC-то не ми показва никакви субтитри и не знам защо.
След като си играх нещо с Submerge стана.
Някакви идеи
Български речник за Dictionary.app за Леопард - http://tinyurl.com/9egupa

shmb

Цитат на: "fpyyh"има ли причина за периан + divx + xvid? vlc е полезно за всякакво видео съдържание и една малка поправка - cyberduck, а не siber duck е.

Багодаря, поправих се  :roll:
MakBook Pro Unibody 13.3"