Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 19:11:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

83 гости, 0 потребители

Всичко от което се нуждаем за нормална работа с MAC!

Започната от jazzessence, 20-01-2008, 17:33:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jazzessence

Здравейте ! Реших,че тази тема ще е полезна както за мен така и за всички,които правят първи стъпки с Ейпъл!

Нека  всеки да напише какви програми ползва например за разархивиране на ЗИП фаилове,за отваряне на ЕХЕ,BIN,MPEG 2,прогами за сваляне на торенти,и всичко без което бихте се чувствали некомфортно,споделяйки компанията на вашия МАС.
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

HQ

Няма да е зле да имаме една темичка във форума с линкове за теглене на най-нужните програми,портнати игри от winblows и т.н.
Не знам дали тази може да е темата,но аз предлагам да се направи цяла секция за това,а всяка програма да се пише на заглавие на пост и така някой веднага да намери програмата,която му трябва а не да преравя една тема с 20 дузини страници  :roll:

Icko2

Аз лично ползвам за архивиране програмата на самия OS + UnrarX (за рар файлове). Използвам още Офис пакета, Toast (mount disk), Shakespeer (p2p), уча се на Logic, Xtorrent, Skype, VLC и др ;)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

nubizus

Първото нещо което правя при преинсталация е да ида на този сайт:

http://www.opensourcemac.org/

Icko2

Не мога да разбера нещо. Защо да се теглят програми, които ги има в самия OS и, които си работят добре. Примерно програма за търсене на WiFi, или програма за мейл, или такава за записване на дискове... Само товарят според мен :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

space ace

винаги човъркащите програми правят проблеми.
macbook

HQ

Цитат на: "Icko2"Не мога да разбера нещо. Защо да се теглят програми, които ги има в самия OS и, които си работят добре. Примерно програма за търсене на WiFi, или програма за мейл, или такава за записване на дискове... Само товарят според мен :)
И все пак някоя програма я няма на двд-то с os x-а !Например Vmware Fusion,aMule,Xchat ... които ползвам всеки ден.
Btw ... записването на дискове нещо не ми се нрави в Леопарда... така и не намерих как мога да записвам много сесии на 1 двд/сд ; как да запиша .iso файл и да има възможност сесията да е отворена за да се добавят още файлове  :? .Затова когато ми дотрябва отново да правя диск ще си потърся програма.Тук е мястото да ми предложите някоя  8)

shmb

MakBook Pro Unibody 13.3"

jazzessence

Някой да каже програмка за отваряне на ехе-та?
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

space ace

macbook

vaskog

VMWare Fussion, ама трябва да инсталираш Winbowz.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

jazzessence

Цитат на: "vaskog"VMWare Fussion, ама трябва да инсталираш Winbowz.

Значи не е толкова проста работата с ехе-тата! Crossover не се препоръчва а за другата трябва да инсталирам нещо,което ми е в мъгла лекичко! Може ли малко повече инфо,относно достигане на крайната цел :) (отваряне на файла) Няма ли нещо по-практично,както при РС-тата?
MACBOOK BLACK 2,16/160
QL

space ace

exe е програма за windows, windows не е mac, ти си на mac... какво чудно има
macbook

shmb

Значи VMWare Fusion е програма за виртуален компютър, на който си инсталираш Уиндолс и от там си слагаш нужните програми. Дръпни си я, инсталирай си я и я разгледай. Не вярвам да неможеш да се справиш. Аз също пробвах КросОвър Офис, която върши работа, но на мен лично не ми допадна. Сега дърпам ВМ Уаре-то (1.29ГБ) и ще пробвам с него. Ако и то не ми хареса, е пробвам с паралел десктоп .... и така докато се спра на подходящата. Понеже съм на Хакинтош в нас и имам инсталиран Уиндолс Виста на единия хард (в подписа ми го пише) и мисля скоро време да го затрия тоя Уинбоз и да си остана на Леопардчето + програма за виртуален компютър. На мен програм за витруален компютър ми трябва само за да мога да си подкарам ТВ Тунера (АверМедия ТВ Го 007 Плюс) и да мога да цъкам Кънтър, за друго не ми трябва - всичко друго мога да си го подкарам на Леопардчето. Единственото което ми е кофти за тонколоните, че не ми работят 5-те нито на АйТюнс, нито на Куиктайм, нито на нищо. Иначе буфера и предните 3 си работят, само задните 2 ги няма!

Иначе по-принцип на хакинтоша имам инсталирани:

Пакета: iLife

Пакета: iWork

UnRarX                   -  разархивиране на RAR архиви

Toast Titanium         - Записване на дискове

Transmission            -  торент клиент

Pacifist                   -  ползва се за инсталиране на инсталационни пакети за Мак (например ако ъпдейтнете Куиктайма до версия 7.4 Ви се прецакват субтитрите, с без пацифист неможете да върнете старата версия върху новата за да оправте проблема)

Flip4Mac                  -  Плейва Уиндолс Медия Видео чрез Куиктайм

Perian                     -  Зарежда субтитрите при отваряне на филм с Куиктайм

DivX Codec for Mac    -  няма нужда от обяснение

XviD Codec for Mac    -  няма нужда от обяснение

Skype                     -  няма нужда от обяснение

Syber Duck               -  програма за FTP, Работи и като WinSCP.

Photoshop CS2          -  няма нужда от обяснение

Snap X Pro               -  прави снимк на десктопа и на определен от Вас сектор,                   както и записва видео (подходяща за снимков или видео туториал)

А от програмите идващи с Леопарда ползвам:

Safari                     - отварям интернет страници

Mail                       - няма нужда от обяснение

iTunes                    - за сега само слушам музика с нея

Quicktime               - гледам всякакви филми и клипове

Preview                  - разглеждам снимки, ползвам и АйФото за това.

DVD                      - няма нужда от обяснение

Друго не се сещам, а и май доста се поулях с писането.

Айде бай за сега ;-)
MakBook Pro Unibody 13.3"

vaskog

Какво значи "отваряне" на .exe файл?
По принцип това е изпълним файл - програма, която работи в определена среда. За .exe файловете тази среда е операционната система Windows или DOS. Има само едни .exe файлове, които могат да бъдат "отваряни" - инсталиращ се архивен файл. Не съм пробвал под Mac OS, но в winbowz се отварят с Winrar. В Mac os пробвай със StaffIt. Най-вероятно ще се разархивира.
Друг е въпросът, ако искаш да изпълниш .exe програма. Тогава трябва да емулираш средата и - Windows. Начините са два: пълно емилиране с VMWare Fussion или native изпълнение - с Crossover. Native е, защото (с помощта на Crossover) караш процесора, който е същия като при winbowz, да я изпълни. Не всички програми, обаче, могат да бъдат пуснати с Crossover заради входно-изходните операции, зависещи от някои драйвери. Аз пробвах Winamp и вървеше. Докато под VMWare работят почти всички по-големи програми от бозата. Пробвах OrCad и се държеще съвсем прилично, а много от големите игри - също.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.