Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 22:22:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 128
Total: 129

128 гости, 1 потребител
forka2k

Нов потребител пита "старите кучета"

Започната от Icko2, 07-01-2008, 00:40:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Здравейте на всички! Това ми е първият пост, тъй като досега не се бях сещал да потърся форум за Мак в България... Разгледах форума и нямерих полезна информация :) Имам Mac Book 2,16 бял от септември месец и така да се каже съм твърд привърженик на Apple вече!
Имам няколко въпроса и ще се радвам ако получа отговори.

1. Имам проблем с мишката на лаптопа. Къде е най-уместно да го занеса на сервиз. Още е с международната си гаранция (купих си го от Америка).
2. На Леопарда има едно доста дразнещо нещо, което не мога да елиминирам. Когато пиша в дадена интернет страница на български и след това когато отида в Word продължавам да пиша на родния език, а искам да се промени на английски. В Тигъра го имаше като функция за отмятане, но тук не мога да го намера.
3. Имам Airport Express и преди няколко дена внезапно нетът спря да тече през него. Компютърът го намира, всичко е точно, то свети (мига жълто), но нет няма през него, а в Airport Utility ми свети зелено. Нямам обяснение тъй като работеше и изведнъж спря. Ии... Как да сменя мак адреса на рутера ?
Оп, още нещо се сетих. Когато сложих кабела директно в компютъра и скоростта ми се повиши. Мисля си, че рутера ми има някакъв лимит и не знам как да го махна.

Благодаря предварително !
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

a старите вълци става ли? ;)

1. Viewpoint
2. много са дразнещите неща на 10.5 - виж тази алтернатива
3. всеки рутер трябва да се растартира от време на време - все пак е комп...
wireless g e 54kb/s max a кабела е 100/1000 kb/s

Icko2

И вълците стават :D
Колкото до въпросите...
1- Във Viewpoint сайта не видях никаква информация, че са Apple сервиз. Аз се колебаех между iStyle и Apple center.
2-Мерси за това... Ще го погледна след малко :)
3- Аз го рестартирвам и той пак не работи. Мак адреса не знам как да смена и дали трябваше да се въвеждат някакви данни от интернет доставчика ми или само конфигурираше всичко.

Поздрави
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

Цитат на: "Icko2"
3- Аз го рестартирвам и той пак не работи. Мак адреса не знам как да смена и дали трябваше да се въвеждат някакви данни от интернет доставчика ми или само конфигурираше всичко.

Поздрави

каква е връзката и как е бил конфигориран първоначално?

Icko2

Не разбирам... В какъв смисъл каква е била. Нормален кабелен интернет. Пишеше някъде из Airport Utility evro.traffic.net и някакво Ip, но не помна дали това само ставаше или аз трябва да го въведа :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

ами може да е PPPoE.
IP-то статично ли е или с DHCP?
трябва да имаш subnet mask и DNS за да ти работи нета.

Icko2

оставих го в сервиза. Ще видим от там какво ще кажат. Казаха ми, че на този рутер не може да се сменя мак адреса :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Angelo

А как го reset ваш?
Триабва да задуржиш reset бутона за 5 секунди.
И на мен в началото изведнъж ми светна жълто и аз го reset вах ама за 1 сек.Докато не прочетох че трябва за 5.  И от тогава до сега (1 година) забравих каде е :D
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=108044

space ace

Цитат на: "XXwolf"
2. много са дразнещите неща на 10.5 - виж тази алтернатива

благодаря много на колегата, този InputSwitcher ми оправи единствения сериозен проблем с ос х. за малко се появи бъг който не ми даваше да превключвам, но като цяло е огромна помощ!  :!:
macbook