Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 01:15:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 111
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 98
Total: 98

98 гости, 0 потребители

iTunes запитване за архивиране

Започната от nikoncho, 06-01-2008, 23:58:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

не съм голям музикален манияк.... имам около 1000 песни които смятам че са ми любими и заемат около 3.5 гб в моята итунска библиотека (от там и на айпода)

на много от песните съм сложил картинка с албума както и текст....

имам две питания

е ли възможно в итуна да се показва по някакъв начин текста на песента (не да буркам в инфото за да го видя)

и възможно ли е цялата тази библиотека да се запише на едно ДВД със все инфото във песните

при опит за запис песните се обръщат на WAVE което не ми е целта


ясно ми е че инфото се записва на място различно от песните но някой ако е попадал на обдиняваща и архивираща програма.....




и така архивирано мога да си го занеса в офиса например на тамошния итун :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

nikoncho

бут  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

gogo_slv

Ако съм разбрал правилно като записваш на двд/сд песните се обръщат в WAV формат. Има в Preferences една настройка в какъв формат да се записват  на диск-а. Потърси там  :idea:

fpyyh

има плъгини за текстовете на песните от itunes, но не съм намерил приличен, общо взето се показват на десктопа в някакъв си прозорец. не съм открил нещо, което да визуализира обложка и текст на цял екран примерно. инфото, включително и картинките са вградени в mp3-ките, така че можеш смело да го запишеш и без да е през itunes.

ivoiv

По отношение на запис на песните - правиш плейлист с всичко, което искаш да запишеш и долу в дясно натискаш бутона "Burn". За целта трябва от преференциите в ADVANCED-BURNING да избереш MP3 CD/DVD,  при което ще се запишат само мп3-ки, или отмятаяш DATA CD/DVD, при което ще се запишат абсолютно всички файлове от плейлиста(mp3, aac, wav, aiff, lossless...) Всичкото инфо за песните се пази в самите тях(освен при WAV - не потдържат тагове)

За текстовете на песните можеш да си дръпнеш някой уиджет: http://mindquirk.com/harmonic.htm
20" iMac-2.16 Core2Duo-2GB RAM
17" PowerBook-G4 1.67-1.5GB RAM

nikoncho


krawa