Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 08:50:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 158
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 113
Total: 113

113 гости, 0 потребители

Каква е разликата между 2-та харддиска в новия Макбук

Започната от shekito, 18-01-2008, 00:04:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shekito

Исках да отворя отделна тема,защото не съм запознат.Разбрах какво е SSD-ок,но по-бърз ли ще е от другия харддиск.Защото тия 4200 оборота направо не ми се мисли как ще работи този леопард и колко ще зарежда и т.н.А наистина ми хареса Macbook Air
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

много по-бърз и се сравнява с скоростта на RAM памет -
виж тук

fpyyh

не само е по-бърз, но е по-тьнък, грее по-малко и няма движещи се части, които да се развалят или да шумят

shekito

Благодаря!Сега разбрах.Е,скъпо ще ми дойде и май ще се наложи да почакам,но си заслужава да се вземе с SSD
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

XXwolf

jobs каза че имало още 50 седмици - явно ще има нови неща и си заслужава да се изчака малко.

Wizi

Пропускате един доста съществен факт - SSD харчи доста по-малко ток, а това е сериозен плюс за лаптопите.

В момента 64гб SSD струва в пъти по-скъпо от предложението на Apple за доплащане за тази екстра, което адски много си заслужава.... ако имаш парите :)

Надявам се достатъчно бързо да навлезне като технология за да му падне до поносимо цената. Това е част, която би могла да се смени от всеки един лаптоп. Е, при нашите MacBook-ци си е определено играчка, но се прави. Има някакви клипчета в youtube за MacBook-ци с такива дискове и определено вървят бързо :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

shekito

Ти виш на презентация онзи как отвряше...Само още 1 отделен въпрос имам-до колко рам може да понесе това дъно.Новите макбуци за до 4гб,моя беше 2..да знам дали да бързам или да чакам :)
http://www.youtube.com/watch?v=pJMGAdpCLVg&NR=1
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

rafaelo

Аз от колко време си го мисля че компютрите трябва да минат на флаш памет вместо ХДД ама... :)

Ники

Цитат на: "shekito"Само още 1 отделен въпрос имам-до колко рам може да понесе това дъно.

Паметта е запоена на дъното и не може да бъде сменена. 2ГБ и толкова.

shekito

Ех,дейба....карай ще си помисля
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD