Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 21:09:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 131
Total: 131

131 гости, 0 потребители

видео и други приложения на много монитори

Започната от fpyyh, 02-01-2008, 13:24:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

имам си един мак про с няколко видео карти, с няколко монитора и се опитвам да го накарам да разтегне един филм например на всичките, или да накарам виртуалния уиндоус да захапе повече от един екран, но не откривам как да става на цял екран, иначе мога да си тегля ъгълчетата колкото си искам. опитах с vlc за филмите, но гърми, когато му кажа да използва повече от два монитора на цял екран, иначе ми дава чудесно отрязани парченцата на филма.
да има случайно някакъв софтуер за обединяване на мониторите във виртуален голям или нещо подобно?

fpyyh

никой ли нищо не знае? излиза, че в това уиндоус е по-добър...

XXwolf

ами май никой (от съфорумците) не е пробвал такова нещо. Аз съм работил с два екрана (extended mode) само, а за по-голям образ имам прожектор :roll:

shaman

Как са ти направени мониторите ?
"Mirror" или "Extend" ?

От System Preferences, Displays може да кажеш как да са различните монитори..
Ако дадеш "Extend" би трябвало да стане без проблем.

fpyyh

extended са, но всеки е сам за себе си. в quicktime мога да избера на кой от всичките да се появява fullscreen видеото, но не и на 2-3-4-5-6-7-8. vlc ми прави колкото му кажа парчета, местя ги по съответните монитори и когато се опитам да ги направя на цял екран - буф, умира. а в ати win драйверите например има режим да обедини всичките монитори и да стане един огромен десктоп, на тази машина би бил 6400х2400. и вече в него да си сменям размерите на разните прозорци, а fullscreen автоматично ще заема всичките монитори.

Becko

това е доста безмислено от която и да е гледна точка ... най вече е безполезно
каква е крайната идея ? защо ти е да имаш 8 екрана залепени заедно ?
всичко почва от нуждата за такова нещо от даден софтуер или дадена задача той трябва да го поддържа и ползва след това да си има системни изисквания и хардуерни допълнения ... вчера гледах на енвидеа визуализиращи системи с 8 видеокарти за такива цели :) явно не е начина д аси го пускаш на домашното ПЦ

fpyyh

нали си гледал по филмите онези центрове за контрол на разни неща как имат големи видео стени, на които вървят разни приложения - нещо такова се прави в работата ми. ще има оператори, които да следят различни неща на всичките екрани и ще има много-много информация, не просто 1024х768 пиксела увеличени с проектор. и мак е идеален, доколкото мога да пусна на виртуални машини, в браузъри и тн всичките системи, които трябва да се наблюдават 24/7. но се оказах ограничен до монитор на виртуална машина/видео поток, което не е много гот. а и така и така я има тази машина с тези монитори, пускането на видео на всичките екрани ще спечели още повече точки пред всички, които я гледат и преценяват.

Becko

разбирам те добре, но за това би трябвало да има някакви специални решения иначе има монитор 30 инча ако сложиш 3 такива би трябвало да ти стигат ... всъщност защо всичко да е една работна площ като имаш отделни ? въпроса е каква най голама резолюция ти е нужна на един дисплей ... иначе ми трябвало да има начин да изграждаш такива като по филмите но те не се закачат по този начин ...

fpyyh

епъл досега предлагаха по няколко само nvidia 7300, които според тях поддържаха един 30" и един 20", затова са 4х7300 картите и 20" мониторите. то ще стане за работа в края на краищата, но ми е чудно как така не мога да обединя няколко монитора като един, ако ще и два, които са на една видео карта. или поне quicktime-а да се държеше по интелигентно с много монитори

XXwolf

преди време на Apple сайта имаше case study на някаква метео станция в америка където следят бурии и прочие на екран от 6 (или май 8 бяха) 30" студио дисплея, като всеки два вързани за един G5 quad, a самите компове управлявани от един power mac.
Може да са имали излишни пари за да вързват само два екрана за един комп, но може това да е бил единствения възможен начин :roll: