Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 20:46:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 122
Total: 123

122 гости, 1 потребител
foolish

Възстановяване на форматиран ФАТ дял

Започната от HQ, 27-12-2007, 16:55:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте,
Мисля че този въпрос е задаван но не успях да намеря такъв,който да е в помощ,затова : трябва ми програма за възстановяване на изтрити файлове за MAC OS X Leopard,която да използвам за да си върна множество клипове и снимки.Някак си неизвестно защо Леопарда ми форматира ФАТ партишъна (16гб.) който съм създал за да си ги запазя въпреки че се придвижвах из инсталатора му като по минирано поле за да не се случи това.
Изпробвах 2 досега: FileSalvage & DataRescue || .Първата възстановява само файлове с известни разширения (avi,mp3,pdf...) а имах текстови файлове нарочно записани с ".fv8" разширение.... които ги няма  :x . Също така намери файлове,които имах още преди 2-3 пълни форматирания на целия диск.Втората не може да работи с ФАТ дялове.
Моля кажете коя програма ще ми помогне?Благодаря предварително.

traian_james

До колкото знам след форматиране на дял, не могат да се възвърнат данни, може само ако са изтрити ръчно(по погешка)
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

HQ

Не точно!Явно в Disk Utility от леопарда съм объркал нещо,сигурен съм че затворих катинарчето на ФАТ-а (да не се променя) и форматирах само останалия партишън-той е един,~130гб. След инсталацията,нямаше никакви файлове там а файловата система пак си е фат ..  :?

traian_james

Предполагам знаеш, че не е нужно да си променя файловата система, за да е форматиран дяла. А щом е изтрито всичко, предполагам, че е форматирано, защото не мисля че Mac OS-a ще си направи сам Move To Trash на всичко, 8O  :roll:  и не казвам, че Mac OS-a сам си е форматирал дяла, по-скоро ти си го направил без да искаш и не си забелязал. :wink:
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

HQ

Ок,признавам се за виновен.Случайно да знаеш програма за възстановяване?

AnotherBoy

Ето какво намерих, при мен работи, но иска сериен номер.
Откри ми и стари форматирани дялове, не съм пробвал да възстановя но ми свърши работа за друг които бях затрил!
http://www.boomdrs.com/macosx/
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

XXwolf

и какво е това което си намерил?

AnotherBoy

опс забравил съм да пусна линк :(
сега ще го коригирам
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)