Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 02:02:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 111
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 112
Total: 113

112 гости, 1 потребител
zlia

Въпрос за безжична мрежа

Започната от bgassenbg, 25-12-2007, 22:43:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bgassenbg

Здравейте на всички!!!
Весела коледа и дано хората от Apple да ни радват още повече!!!

Като чисто нов потребител на ябълката имам доста въпроси. Но като начало изпитвам големи трудности да си подкарам нета.
Та ситуацията е следната:
ползвам доставчик който иска парола и юзер при свързването. За целта са си направили една програмка, която работи под виндоус. А аз се свързвам към домашната ми мрежа през wireless access point.
Обадих се на доставчика си и теми казаха, че трябва да направя pppoe връзка. Дотук всичко добре, но как да направя pppoe връзка и да се свържа към домашната си мрежа чрез airport network :?:

Весели празници и благодаря предварително :D

Компа е MacBook с последния leo!!!

XXwolf

щом имаш WAP (a не рутер) значи получаваш интерента директно към компа с кабел. Ако е така, отиваш в Sys Pref (на дока), избираш network на третия ред, в ляво на новия прозорец избираш ethernet и в падащото меню configure избираш последното Create PPPoE Service и там си вкарваш даните от твоя ISP.
Ако обаче си с рутер а не WAP, тогава всички настройки стават в рутера и нямат нищо общо с МасОS

bgassenbg

Кабелът от интернета влиза в access point, чрез който се свързвам. Всъщност не ползвам рутър.
Идеята ми е да не вкарвам кабел в компа/този вариант го научих/ а да си ползвам безжичната мрежа. На на apple никъде няма опцея да създам pppoe връзка и да я използвам през airporta :!:

Mincho

добре де, асес пойнта няма ли админ панел, през който да му кажеш какво и как влиза през RJ-45-то и до кого и как да стига то?
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

rafaelo

Я кажи случайно да не би да си на комнет ?

XXwolf

следвай инструкциите по-горе и ще я намериш. Но това е през ethernet, а не airport-a. PPPoE: Point-to-Point Protocol over Ethernet

Wizi

PPPoE връзка е най-удобната за работа с рутер, мен ако питаш. Ръгаш кабела във WAN порта на рутера и от настройкире му избираш, че интернета ти идва с PPPoE connection и в полетата за име и парола въвеждаш каквото имаш от провайдера и си готов!

Какъв ти е рутера?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

Цитат на: "bgassenbg"Кабелът от интернета влиза в access point, чрез който се свързвам. Всъщност не ползвам рутър.

bgassenbg

Говорих с провайдъра ми, настроих всичко по негови указания, но пак не стана.
Първо създадох pppoe connection въведох всички данни, но мака каза че не може да се свърже. В същото време провайдъра каза, че не вижда компа и че оптиката била прекалено далече и така нямало да стане. Каза ми, първо да сложа една виндоуска машина и от нея да си руутна интернета!!!
Провайдъра ми е bgmreja.
Ако някой има опит с тях да пише
10X

Wizi

Не ти ли казаха също така Windows машината да е поне с два Xeon процесора? :)

Ако толкова е проблематично си вземи един жичен/безжичен рутер и си разреши проблема генерално.

Сори, подвел съм се от поста ти, явно от недочитане, че всъщност ползваш рутер. Мерси XXwolf за разяснението :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD