Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 21:02:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 122
Total: 122

122 гости, 0 потребители

Външно DVD у-во

Започната от altunian, 25-12-2007, 17:27:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

altunian

Какво външно DVD устройство мога да си взема от българския пазар, от което да може да буутва интелски iMac? Просто имам един сравнително нов 20" iMac, купен от САЩ, на който не му работи вътрешното оптично устройство, а ми трябва скоро и да му инсталирам Леото, та е време за външно решение.
10х

XXwolf

най-добре е да си вземеш pioneer, но във всеки случай трябва да е FireWire

Mincho

в офиса взехме най-ефтината кутия с firewire и през нея спокойно бутвам iMac G3. предполагам и интелските машини ще го могат. но мога да тествам чак към 10ти Януари догодина, отскоро имаме и интелски макове в офиса... мале-е-е-е, то май отива към почерпка
:)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

altunian

това с външна кутия и обикновено DVD е ясно. но има и някои slim устройства, който не са типичните "вътрешни" устройства с FireWire кутия. от тях какво мога да взема, че при нужда да мога по-лесно да го нося (защото е по-малко)?
някой ползва ли нещо подобно или отговорите са теоритични?

Becko

ДВДтата са абсолютно еднакви за мак или пц ... така че е все едно какво ще вземеш с тостера ще работи ... ако попаднеш на странно може да не може да записва директно от ОСа или с диск ютилити, но това е без значение.

altunian

С риск да се повторя ще обърна внимание върху същинското си питане - та поради факта, че вътрешното ми ДВД не работи, ми е необходимо устройство, от което да може да буутва интелски мак. Какво да бъде то? Не ми е проблема да записвам дискове, защото всяко устройство, от което може да зареди система, ще може и да записва (вероятно). Въпроса е да може да зареди от него.

XXwolf

и аз пак повтарям: FireWire да е кутията, като най-съвместимите устройства са pioneer (най-добър), sony и panasonic.

Becko

всичко буутва