Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 01:55:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 125
Total: 125

125 гости, 0 потребители

iPhone OTB 1.1.2

Започната от Dragonfly^, 22-12-2007, 22:29:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Както каза колегата по горе, не ъпдеитвайте в никакъв случай дори и да имате 1.1.1 отключен телефон. Новия ъпдейт не само ще заключи телефона, но и ще затрие всички програми или каквото и да е на телефона.

Епъл бая се стараят с тези заключвания и т.н. Играем си на котка и мишка с тях. Но всички знаем кой ще победи накрая ;)

rafaelo

Яко, другарите от та_мобил са дъмпнали 45 седмичния телефон и скоро ще имаме наличен резултат. Ето и снимка от брутално дъмпнатия иФон:

http://img132.imageshack.us/my.php?image=img0942lg5.jpg

Nickolaicho

Цитат на: "rafaelo"Яко, другарите от та_мобил са дъмпнали 45 седмичния телефон и скоро ще имаме наличен резултат. Ето и снимка от брутално дъмпнатия иФон:

http://img132.imageshack.us/my.php?image=img0942lg5.jpg

Wow!!! Ти ми направи деня!!! Това наистина е брутално :lol: тръпки ме побиват...

Както и да е, дано най-накрая успеят.

Eдит: От къде изрови тази снимка и казва ли се нещо за секпака? Защото bootloader-a е отдавна дъмпнат.

Едит 2: Да, видях къде. За съжаление в тази насока нищо ново не се е случило от тогава.

Web_Devil

Цитат на: "rafaelo"Епъл бая се стараят с тези заключвания и т.н. Играем си на котка и мишка с тях. Но всички знаем кой ще победи накрая ;)

Печели Епъл, това си е яка безплатна реклама за продукта им :!:  :idea:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

lordmaul

g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

rafaelo


5ko

Наскоро и аз си купих UltraSim. iPhone-a ми е OTB 1.1.2 с М-Тел сим карта.
Забелязах един дребен проблем, причината за който не знам дали е UltraSim-a...Mного често когато се обаждам на някого, първия път веднага след като избера номера, за около секунда се чува сигнал заето и ми излиза съобщение "Call failed". Втория път се свързвам без проблеми.
Някой от вас има ли същия проблем и има ли начин да се оправи?

Между другото, ако има някой от Варна, който иска да си поръча UltraSim (или някоя от другите *SIM) и не разполага с кредитна карта, мога да помогна. :wink:

Dragonfly^

В hackint0sh бях чел някъде за този проблем с Call failed. Провери там.

daf

Цитат на: "5ko"Наскоро и аз си купих UltraSim. iPhone-a ми е OTB 1.1.2 с М-Тел сим карта.
Забелязах един дребен проблем, причината за който не знам дали е UltraSim-a...Mного често когато се обаждам на някого, първия път веднага след като избера номера, за около секунда се чува сигнал заето и ми излиза съобщение "Call failed". Втория път се свързвам без проблеми.
Някой от вас има ли същия проблем и има ли начин да се оправи?

Между другото, ако има някой от Варна, който иска да си поръча UltraSim (или някоя от другите *SIM) и не разполага с кредитна карта, мога да помогна. :wink:

аз съм със sw unlocknat 1.0.2 и имам същата грешка от време на време, така че едва ли е от ultrasim

5ko

В hackint0sh четох, че трябва да се направи в Settings > Phone > Show My Caller ID - ON, но при мен това не реши проблема.

Nickolaicho

Цитат на: "5ko"Наскоро и аз си купих UltraSim. iPhone-a ми е OTB 1.1.2 с М-Тел сим карта.
Забелязах един дребен проблем, причината за който не знам дали е UltraSim-a...Mного често когато се обаждам на някого, първия път веднага след като избера номера, за около секунда се чува сигнал заето и ми излиза съобщение "Call failed". Втория път се свързвам без проблеми.
Някой от вас има ли същия проблем и има ли начин да се оправи?

Между другото, ако има някой от Варна, който иска да си поръча UltraSim (или някоя от другите *SIM) и не разполага с кредитна карта, мога да помогна. :wink:

Здравей! Аз съм на същото дередже. Аз нямам такива проблеми - виж да ли си си настройл ДА ти се вижда номера - четох, че често това е проблема.

Аз друг проблем имам. Когато се опитам да изключа EDGE, чрез Services/NetServices/iToggle, телефона губи обхват. Някой пробвал ли е? (5ко?)

rafaelo

Проблема не е само при вас, а е доста известен по целия свят (без Америка) при всички разкодирани или неразкодирани (***сим) телефони.

1. Download and unzip the appropriate AppSupport file from http://iphone.fiveforty.net/wiki/index.php/AppSupport
2. Use an SFTP application (CyberDuck, Fugu, Fetch)
3. make sure the iPhone is in the same wireless network as your computer
4. Open a secure FTP connection to the iPhone using its IP address and the UN/PW root/dottie
5. Go to the following directory in the iPhone:
/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework
6. Make a backup of the original AppSupport file (you can simply do this by simply dragging the file into a safe place in your computer)
7. Upload the new AppSupport file that you downloaded from here.
8. Disconnect the link
9. Restart the iPhone
10. Enjoy your iPhone.

Проблема общо взето е свързан с неразпознаването на формата на номерата които използваме тук. Номерата в америка са с различни кодове, няма нули. Та това е решението, което се предлага наляво надясно.

Успех.

5ko

Аз изключих EDGE веднага, след jailbreak и не съм имал проблеми. Имам чувството, че на моменти наистина губи обхват, но съвсем за кратко (за секунди индикатора пада до 1 деление и веднага след това се вдига на макс). Това го правеше и предишния ми телефон (k800i) и когато деактивирах 3G проблема изчезна.
Доколкото разбирам, при теб обхвата се губи тотално? Изписва ли ти се "No service", когато изгуби обхват?
С каква версия СИМ карта си ? Аз имам една стара (V1) м-Тел карта, която е от 2000г. и по никакъв начин не можах да накарам Ultrasim да я разпознае (No Sim). Без ultrasim, iPhone я детектва, но изважда съобщение "Unrecognised SIM.."...

Nickolaicho

Не е толкова стара, някъде 2002-2003 е.

Направо си ми изписва No service, последвано от Invalid sim. Изписва го и понякога като използвам wifi. Но като цяло е стабилно. Днес пак стана, но бързо се оправи.
Дали да не ходя да си сменя сим картата?

5ko

Аз бих пробвал смяна на СИМ-а. какъв е иФона и с какъв ънлок?