Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 18:49:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

за мишките и ябълките

Започната от doriangrey, 07-12-2007, 02:50:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

themac

Цитат на: "Lord Adder"Съвет от адвоката:
когато ходите да правите рекламация, винаги водете съ себе си свидетел и носете диктофон в джоба!
Лорде, а няма ли опасност, че ги записваш незаконно?
Once you go Mac, you'll never go back!

jell0

Цитат на: "themac"...няма ли опасност, че ги записваш незаконно?

Ами ще ги записваш законно - тръсваш диктофона на тезгяха и питаш "Имате ли нещо против?" Полезното е, че този, който ще ти отговори може и да се замисли  преди да каже нещо  :D

Lord Adder

Цитат на: "jell0"Ами ще ги записваш законно - тръсваш диктофона на тезгяха и питаш "Имате ли нещо против?" Полезното е, че този, който ще ти отговори може и да се замисли  преди да каже нещо  :D
Цитат на: "Остап Бендер"Конгениално!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

doriangrey

мархаба - както казват едни наши съседи...

бях днес в заведението iStyle...

след като обясних, че нося починала мишка без опашка даже, служителят, който ми прие мишката отвори капачето, провери далисъм сложил правилно батериите, постави ги отново и сподели:
"мдаа - май наистина е починала..."
след това попита колежката си имат ли другаде подобни батерии и след като тя му отговори, че един модел фотоапарат работи с такива, извади от него и изпробва и други батерии, които показаха същият 0-Лев резултат...

после повика "шефът" си, който беше зает да обяснява нещо за големия монитор на групичка присъстващи и подочух неща, като:
"...ами ние ги вансяме от Унгария... ако нещо не работи го връщаме там...ако го нямаме в сервиза, за около 15 дни ни връщат подменената стока 1:1..."

та дойде босЪт - каза му да напише протокол, на мен ми каза че искал "да я разцъка до довечера" и да оставя телефон да ми се обади да ми каже какво се е случило...

попитах за дефиниция на понятието "до довечера" и ми бе отговорено, че просто му трябват няколко часа да я "разцъка" и че ще ми се обади...

през това време ми написаха протокол, с подпис и печат, копираха си фактурата и касовата бележка и протокола и ми връчиха обратно копието на протокола за неработеща мишка, на което аз възразих, че трябва да ми дадът оригинал с мокър печат на него и подписа а служителят ми каза, че такива са им изискванията и че нямало значение всъщност...

мдаам - говори ся с вътрешният ми глас - ами то в Англия отдавна нема печати - айде шъ замълчим тенденциозно и да видим какво ще се случи :)

отидох с един приятел да пием кафе и по някое време ми звъни непознат мобилен номер - вдигам - "шефЪт е на телефона" и ми се обяснява, че съм оставил една мишка и че наистина и копаят гроб в момента...
та вариант било да попита в сервиза дали имало налични или пък ще трябва да почакам 15 дни да им я пратят от Унгария...
Питам го: "А не може ли да ми я подмените с друга такава, видях че имате?"
Отговор: "Ами не - сервизните са само в найлонова опаковка а нашите са в кутии...Сега ще се обадя в сервиза да попитам дали имат такава..."
Казвам му: "Ами добре - чакам...."

След малко звъни пак - казва: "Няма такава в сервиза, ще чакаме да ни пратят от Унгария и като дойде, ще Ви се обадим да дойдете да си я вземете..."

"С удоволствие" - му казвам и започвам да обяснявам на приятелт ми за мишката, която не може да пере и глади, но пък е в тая ценова класа за мишки...

И такаа ...

Очаквам обаждането му след (да допуснем) 15 дни, за да мога отново да подложа вносната (надявам се!) мишка на нови ябълкови диети и други - (п)Адоб(н)и - мъчения...

Може би някой ден вносителите ни няма да пре-внасят от Унгария и мишките ни няма да страдат от PVC-задушаване, за да могат да работят clean&proper и под български смог...

Дано...

:roll:

fpyyh

не че нещо, но в същия цитиран по-горе закон има клауза, че трябва да ти подменят стокота до n дни, например 7... а може и 14

doriangrey

кефф :lol:

обадих се миналата седмица в айСтайл и ми казаха че мишката
е пристигнала но е в сервиза и ще я "свалят" в магазина да мина
да си я взема...

остана само да намеря време да я взема и ще информирам пак
дали работи

:wink:

XXwolf

от 7ми декември до 4ти февуари за една мишка 8O
а ще има ли специална церемония? :wink:

doriangrey

:D

...обмислям като за начало и във формата на малко извинение от тяхна страна да си поискам поне следните дреболии:

1. Червен килим от Пакистан - шит на ръка от 50 пълнолетни РУСИ пакистанки - с дължина поне 12 х 6 метра...
2. 100 бутилки Moët & Chandon - по техен избор между големините: Melchior, Solomon или Melchizedek - разливано еднолично от собствениците на споменатата марка !
3. Двеста килограма сушено камилско месо на хапки, поднесено от дузина червенокоси ескимоски - в стил - "диван-чапраз"!
4. Спиране на движението по цялата Раковска за половин ден - поне толкова да трае церемонията...
5. Официален тест и връчване - разбира се само от батко Стиви - с приемо-предавателен протокол и доживотна гаранция било за моя или за друг нечий живот - а може и за този на мишока :wink: ...
6. Платинена урна (за прахта) с право на 100 карата диамантена инкрустация (за името) на мишока (а може и моето) - който почине пръв - печели ;)
7. Златна клетка за пренос на петниста котка (със здравен сертификат разбира се) като подарък към мишока...
8. 5 (пет!) декара парк в Бояна (може и на Витош(к)а) - да си разхождам котака...
9. ...

Приемам и други предложения за разнообразяване на програмата...

Мисля, че горе-изложеното е справедлива компенсация на този етап...
Ако ми се скапе нещо по-голямо - преговарям със Сър Ричард Брансън в момента - има второ свободно място - ако има желаещи, за предпочитане от другия пол, че какво ще правим толкова време в орбита без ябълки - поне да ми шепне идеи ;)

 :lol: