Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 16:41:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 76
Total: 76

76 гости, 0 потребители

искам да си сменя харддиска на макбука и искам съвет

Започната от nikoncho, 03-12-2007, 22:35:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

имам от старите макбуци - 15 инча 1.83гхз....
четох в една тема че с диск 7200 и тръгва чуствително по-добре машинката с шоп или с аперчър
харесах този диск http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=4415 като единствен относително голям (макар да исках едва 120 гб ) и с 16 мб кеш....

не съм експерт по комповете но баща ми каза че с колкото повече кеш е толкова по-бърз е диска

моля за съвет  защото иначе ако няма нещо съществено бих си взел 160гб /8мб кеш диск който излиза с едно около 60$ по евтино.... (като хакна и ддс то)  8O  8O  8O  8O

после един лаишки въпрос останал от моето тъмно винбоза минало

понеже все експериментирам с ОСа и понякога нещо замазвам (като човъркам с програми за триене на езици и архитектури)  може ли да си нацепя диска на: системен и голям сторидж (може и два сториджа) за да не се чудя всеки път къде да си запиша личните файлове при преинстал

ако има отговори ще да е добре :-)


а да.... стария диск има ли смисъл да го продам или няма никой да се заинтересува (от една фирма предложиха половината пари като за нов)

fpyyh

можеш да го разделиш, моят е на леопард, тигър и сторидж. дори с малко играчка можеш да си преместиш библиотеките на itunes, iphoto, aperture и други на сторидж дяла. не знам колко по-бърз е за $60 диска, но с тези пари можеш да си купиш един външен и да го ползваш за time machine, сигурността си е сигурност за сметка на спестените няколко секунди.

nikoncho

итунс се местят лесно :-)
в момента цялата ми библиотека итунс е на външният ми Gdrive така че драми никакви.....

ако сложа 200 гб диск ще си върна итуна при мен.... а външния диск ще е тайм машината (ако разбера как работи )

ифото не я обичам.... ползвам никонски софт (надявам се скоро да заработи и с леото че в момента само с тигъра бачкат)

с една дума пак питам диска на линка става ли за моя лаптоп...
и двата са САТА (знам за батерията че няма да държи много макар да пише че е икономичн диска)

XXwolf

колкото ти е по-голям буфера, толкова по-рядко (за малки операции) ще трябва да върти диска и реакцията ще  е по-бърза, но при всички случай ще хаби повече ток с 200GB и 7200 оборота