Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 06:52:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 93
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 59
Total: 59

59 гости, 0 потребители

iMac - проблемчe

Започната от ja, 30-11-2007, 13:26:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

traian_james

Цитат на: "ja"
Цитат на: "Gogo"
P.S. Няма никакъв смисъл да даваш снимка на екрана - МакОС я прави векторна и после я растеризира - така, че ние все ще си гледаме перфектна картинка, а при теб ще си е боза...

Днес ходих до магазина и там на същия модел, същите страници гледах, ами ок са си.
При мене нещо не е наред и не успявам да разбера какво :cry:

Купих Леопарда инсталирах го и пак същото... Незнам какво да направя вече.
Ами занеси си iMac-а в магазина и виж какво могат да направят там
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Rossen

Цитат на: "sumo"Просто си свикнал да не да ти anti-alias-нати шрифтовете. Стандартно в уин-а тази опция не се ползва. В уиндоус май се казваше clear type и е голяма бъгня.
Има някакъв период на свикване, не се притеснявай. Скоро ще започне да ти харесва така.

Eто едно линкче с инфо - http://en.wikipedia.org/wiki/Font_rasterization

По принцип има ли начин да се изключи antialiaising защото и аз нещо не мога да му свикна, искам да видя как ще е без да е замазано.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

ja

Прав е Сумо треа да се свиква май, ходих днес в магазина на Епъл в МОЛ София, същия проблем го има и там на иМака, обаче на монитора в който е включено едно мини е по добре. Явно при иМака си е проблем с който повечето са свикнали.

Аз обаче мисля да направя друго, така и така до сега бях с два монитора, мисля да взема един ЕИЗО и да го включа него за пръв монитор пък този с иМака да ми е втори. Обаче знае ли някой дали е възможно да стане това и дали ако монитора е с голяма резолюция видеокартата ще я подържа?
Питах ги в магазина но незнаеха...

space ace

Цитат на: "ja"Аз обаче мисля да направя друго, така и така до сега бях с два монитора, мисля да взема един ЕИЗО и да го включа него за пръв монитор пък този с иМака да ми е втори. Обаче знае ли някой дали е възможно да стане това и дали ако монитора е с голяма резолюция видеокартата ще я подържа?

Support for external display in extended desktop mode
Digital resolutions up to 1920 by 1200
Analog resolutions up to 2048 by 1536

http://www.apple.com/imac/specs.html
macbook

XXwolf

Цитат на: "ja"
Питах ги в магазина но незнаеха...

абсолютно нормално :lol:

ja

Цитат на: "space ace"
Support for external display in extended desktop mode
Digital resolutions up to 1920 by 1200
Analog resolutions up to 2048 by 1536

http://www.apple.com/imac/specs.html

Тенкю :)

За да не отварям нова тема, ще питам тук направо.
Има ли наблюдения някой от ЕИЗО кой е представител за БГ или по-добрият избор е Apple Cinema HD Display?

Wizi

За това кой е вносител не мога да се сетя, но със сигурност мога да ти кажа, че при професионалните монитори Ейзо нямат (почти никаква) алтернатива. Дори и пресилено да прозвучи това.

Ако няма да се занимаваш стриктно с предпечат и обработка на образи - пазара е достатъчно широк.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ja

Цитат на: "Wizi"За това кой е вносител не мога да се сетя, но със сигурност мога да ти кажа, че при професионалните монитори Ейзо нямат (почти никаква) алтернатива. Дори и пресилено да прозвучи това.

Ако няма да се занимаваш стриктно с предпечат и обработка на образи - пазара е достатъчно широк.

Професионално се занимавам и за това и съм се насочил към ЕИЗО и Епъл, ама да ти кажа нещо хич не ме кефи случката с шрифтовете... Яд ме е малко, че не отделих още пари за 24" иМак ама карай :)

Предполагм, че ако е с по-голяма резолюция монитора ще е друго положението и за това бързам да купя поне 24". Лошото е, че няма как да мъкна компютъра с мен и да тествам, та колкото повече мнения толкова по-добре.

shekito

Е добре де аз имам 20инча иМАК на 2,13GHZ (от старите).И всичко ми е кристално....нямам никакви оплаквания.Всичко се чете перфектно
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

ja

Цитат на: "shekito"Е добре де аз имам 20инча иМАК на 2,13GHZ (от старите).И всичко ми е кристално....нямам никакви оплаквания.Всичко се чете перфектно

Нямам си идея... Аз мислех, че нещо прецакано има в моя мак, носих го в магазина, там ме убедиха, че е нормално. Синемата (в магазина) бше ок ама дугия иМак по същия начин насира шрифта... Незнам вече съвсем се обърках а и не съм спец. Моге да го занеса в сервиз и там да го погледнат но незнам дали има смисъл след като и иМака в магазина е същия.

fpyyh

имаше, но само на последното, ако никой не е писал след него :)

а иначе можеш да махнеш font smoothing от system preferences->appearance, долу

ja

Цитат на: "fpyyh"имаше, но само на последното, ако никой не е писал след него :)

а иначе можеш да махнеш font smoothing от system preferences->appearance, долу

Махнах го, така е по-добре...

jicall

Официалните представители на Eizo(Nanao) за България са Reset и Tech Vision.При първите в момента няма нищо от сериозните модели.При вторите в момента има всичко както от потребителския клас,така и от професионалния (включително 30" модел 3031).Цените им обаче ми се струват доста неактуални към момента.Втората фирма е представител и на Nec,но там в момента от Вали предлагат най-добрата цена.Бих отличил модела от 26",който е с ips матрица и на практика е без конкуренция в момента като качество/цена.
一番

ja

Цитат на: "jicall"Официалните представители на Eizo(Nanao) за България са Reset и Tech Vision.При първите в момента няма нищо от сериозните модели.При вторите в момента има всичко както от потребителския клас,така и от професионалния (включително 30" модел 3031).Цените им обаче ми се струват доста неактуални към момента.Втората фирма е представител и на Nec,но там в момента от Вали предлагат най-добрата цена.Бих отличил модела от 26",който е с ips матрица и на практика е без конкуренция в момента като качество/цена.

Днес взех братле, от ТЕК ВИЖЪН, много съм доволен от отношението и всичко.

Звънях на всички които продават ЕИЗО и отговора им беше, че не можли да го включат преди да го купя понеже има брояч... Трябва да дам капаро да го поръчат, след като дойде да го платя и тогава да го влкюча :)

В ТЕК ВИЖЪН направо го извдиха включихме го обясни ми момчето кое, къде и как и те така... Взех флексскан S2411W. Проблем сега е кабелчето. На повечето места не са чували за mini DVI, в епъл няма. Абе филм... :)

Пуснал съм тема в магазина ама да спомена и тука: Купувам кабел или преходник mini DVI to DVI. Само да работи, цената нема значение (има де ама немам избор). Сега е момента некой да ми резне главата. :)

ja

Всичко бачка на 6, благодаря на отзовалите се :)