Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 13:06:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 95
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

72 гости, 0 потребители

iMac - проблемчe

Започната от ja, 30-11-2007, 13:26:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ja

А добър ден :)

Имам тука един проблем и не мога да се оправя щот явно съм ламер...
Значи взех си iMac преди два дни (обилно полях развода с Майкрософт), обаче имам чувсвото, че нещо не е наред с резолюцията или драйвери ли там де да знам, малко ми стоят нечетливи текстовете, размазани нещо, едни такива са набити една  в друга букви абе точно все едно не сым с правилната резолюция. Графиката си е ок само текстовете са кофти.

Някой да се е сблъсквал с проблема?

Модела е 20-inch, 2.4GHz

milemobile

Здрасти
настрой си резолуцията на 1680х1050 в System Preferences / Displays и трябва да е ок
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

sumo

Просто си свикнал да не да ти anti-alias-нати шрифтовете. Стандартно в уин-а тази опция не се ползва. В уиндоус май се казваше clear type и е голяма бъгня.
Има някакъв период на свикване, не се притеснявай. Скоро ще започне да ти харесва така.

Eто едно линкче с инфо - http://en.wikipedia.org/wiki/Font_rasterization
Тра-ла-ла, фифтагон

ja

Резолщцията си е 1680х1050.

Днес ще си взема шопа и ще постна принт скрийн.

Има и още една дреболия с която сым свикнал (да не отварям нова тема) шорт кът за смяна на езика. Има ли го тук и какк се настройва?

space ace

Днес ще си взема шопа и ще постна принт скрийн.

вземи по-добре тази клавишна комбинация: cmd+shift+3  :)
(може би проблемът е, че не си свикнал с правоверния anti-alias но нека да видим екрана все пак)

Има и още една дреболия с която сым свикнал (да не отварям нова тема) шорт кът за смяна на езика.

system preferences- keyboard & mouse- keyboard shortcuts
macbook

ja

Цитат на: "space ace"

вземи по-добре тази клавишна комбинация: cmd+shift+3  :)

10x



milemobile

От снимката се вижда че OS X си е ОК, пробвай да настроиш шрифтовете в Firefox-а
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

ja

Мда нещо браузерите се ебават  :?

Значи в сафари си е ок тая страничка, но пък там болднатите текстове са много омазани, ето:



Виж болд текстовете в син цвят. При вас така ли е? Със сафари примерно.

traian_james

Аз не виждам нищо което да не е наред....за другите незнам
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

ja

Цитат на: "traian_james"Аз не виждам нищо което да не е наред....за другите незнам

Текста е омазан не виждаш ли, същото го гледам н адруг монитор и е перфектно.

Направи ми впечатление, че резолюцията е 1680x1000. Има ли начин да я насторйвам ръчно?

shaman

Според мен просто няма стандартните Windows-ки системни шрифтове.
Понеже повечето страници си искат: Arial, Verdana, Times New Roman и т.н., а най-вероятно използваш в момента други, на които не си свикнал.
Geneva, Lucida Grande и т.н.  :wink:

Решението - или свикваш на тези, или си инсталираш тези с които си свикнал  :lol:

shaman

Цитат на: "ja"
Цитат на: "traian_james"Аз не виждам нищо което да не е наред....за другите незнам

Текста е омазан не виждаш ли, същото го гледам н адруг монитор и е перфектно.

Направи ми впечатление, че резолюцията е 1680x1000. Има ли начин да я насторйвам ръчно?

Текста не е омазан, ами замазан "antialiaising" :-)

Вече стана въпрос за това по-горе.

ja

Не мога да повярвам, че това е нормално. Утре ще отида до магазина да погледна там как е положението и ще пиша ;)

Gogo

Цитат на: "ja"
Цитат на: "traian_james"Аз не виждам нищо което да не е наред....за другите незнам

Текста е омазан не виждаш ли, същото го гледам н адруг монитор и е перфектно.

Направи ми впечатление, че резолюцията е 1680x1000. Има ли начин да я насторйвам ръчно?

Нещо са ти се омазали резолюциите ама яко. Отиди на "System Preferences", "Display" и си избери нормална резолюция.

Ако това не помага нулирай PRAM - рестартираш и държиш натиснати клавишите Command(Apple) + Option(Alt) + P + R докато компа не се рестартира 3-4 пъти.

P.S. Няма никакъв смисъл да даваш снимка на екрана - МакОС я прави векторна и после я растеризира - така, че ние все ще си гледаме перфектна картинка, а при теб ще си е боза...
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

ja

Цитат на: "Gogo"
P.S. Няма никакъв смисъл да даваш снимка на екрана - МакОС я прави векторна и после я растеризира - така, че ние все ще си гледаме перфектна картинка, а при теб ще си е боза...

Днес ходих до магазина и там на същия модел, същите страници гледах, ами ок са си.
При мене нещо не е наред и не успявам да разбера какво :cry:

Купих Леопарда инсталирах го и пак същото... Незнам какво да направя вече.