Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 15:45:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 70
Total: 70

70 гости, 0 потребители

wireless again

Започната от marrria, 27-11-2007, 07:46:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrria

Здравейте,
Купих си Wireless-G Broadband Router модел WRT54GC, и позлвам MacBook 13" от беличките, който уж има вградено AirPort, но wirelessa работи само много близо до рутера (по малко от метър), а отида ли в другата стая изчезва. Трябва ли да си купя специално USB адапторче за Мас или просто нещо бъркам??
Благодаря предварително.

Becko

спокойно трабва да си работи в другата стая ... не ти трябва нищо за макбука има вероятност рутера да не е в ред ... или опитай с друг компютър или го върни да го проверят ...

fpyyh

макбуук-а ми хваща обикновен netgear рутър от 6ия етаж до паркираната кола долу (обичам да слушам дъжда и понякога се оттгелям така)

marrria

Беко здравей,
Благодаря за отговора. Не мисля че проблема ми е в рутера. На същия лаптоп имам и уиндоус с USB адаптор, нямам никакъв проблем с wirelessa в която и  да е част на апратамента.
Да не би този рутер да не става за Мак?
Да не би да правя грешно нещо с този FEP код, за който все ме пита като избера моя wireless?

Po6Jlu0

ЦитатБеко здравей

xaxaaa това беше добро :wink:
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

Gogo

Пробвай да качиш всички update и да нулираш PRAM. Ако това не помага
може би просто не ти е свързана антената на Wireless-а.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

Wizi

Отговора е още по-лесен: масово рутерите ползват два от 11те канала (а почти никой не си прави труда да ги сменя) ни когато около теб има достатъчно съседи с wireless на един канал..... бозата е на лице! Влез в настройките на рутера и си избери канал където имаш най-добър сигнал.

.... има един widget плъгин, който се казва AirPort Radar, има го на страницата на Apple в download секциата. Той ти показва какви мрежи има около теб и на кой канал са. Така лесно можеш да си избереш свободен канал!

:D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

marrria

Цитат на: "Po6Jlu0"
ЦитатБеко здравей

xaxaaa това беше добро :wink:


хахаха, Сори но не влизам много често тук и мислех че ника е на Английски. Извинявам се на Веско :)

А относно wireless, пробвах както ми казахте да сменя каналите, при което нямше никаква промяма като го сменям!
Накрая просто ресетнах рутера и сега работи!

Благодаря на всички:)

themac

Цитат на: "marrria"Накрая просто ресетнах рутера и сега работи!
Моя е вината, защото не се сетих веднага да ти го кажа - при мен редовно го правя, защото си забива...
Once you go Mac, you'll never go back!

Wizi

Не съм видял рутер, който да НЕ забива от време на време... just for the record.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

eek

Цитат на: "Wizi"Не съм видял рутер, който да НЕ забива ...

Значи не си ползвал linksys :)  :D

Wizi

От две години и половина ползвам WRT54GX и не е като да не съм го рестартирал и него достатъчно пъти  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

AnotherBoy

И аз съм със Linksys, рутера бачка яко, НО трябва да го рестартирам на около 10 дни.Другото че на около месец спича тотално и дори не помага рековъри със направеният бекъп и трябва наново да правя всички настройки.Сложих му най-новият фърмуеър и промяната не беше положителна.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

Gogo

Нормално, с Linksys и D-Link от край време си е така - бъгав firmware качен на евтин китайски хардуер.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

themac

Цитат на: "Gogo"Нормално, с Linksys и D-Link от край време си е така - бъгав firmware качен на евтин китайски хардуер.
Всички са така - опит от 2 различни модела на NetGear :!:
Once you go Mac, you'll never go back!