Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 03:29:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 93
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 68
Total: 68

68 гости, 0 потребители

вапрос за ACD

Започната от mashine, 26-11-2007, 01:33:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mashine

привет на всички тука :)
от известно време се каня да си взема качествен монитор
та се реших най-после .. и скоро мисля да си поръчам един Cinema 23"
понеже все още сам с XP  по много причини  с които няма да ви заминавам
въпроса ми е  какви проблеми да очаквам от  бозата
щот сам работил на ACD  но си беше на Мак ..
видеото ми е RADEON x300 ..  ако се наложи ще го сменям ...
въобще моля за всякакви  мнения и съвети ...
а м/у другото аз сам от Русе :)
и другия  уикенд са намина към София .. моля да ме упътите каде са намира  офиса на Apple.bg  да ги навестя
предварително  благодаря.. :)

gogo_slv


Gogo

Цитат на: "gogo_slv"Apple Center

Бъркаш двата щата...

http://www.apple.bg е нещо различно от магазина с популярно но нищо неозначаващо име!

Виж истината ТУК: http://www.apple.bg/bul/support/index.html
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

themac

Аз пък ще те посъветвам ГОРЕЩО да НЕ взимаш такъв монитор, особено за ПЦ :!:  :!:  :!:
1. В две студия им изгоряха захранванията - на едното място - 2 (два) монитора, в друго студио - 1.
2. Много проблеми имаше с подкарването по Винбоз  :!:  :!:
Със същата матрица има превъзходни Dell, при доста по-ниска цена. Най-малкото не бързай, проучи добре какво се предлага.
Once you go Mac, you'll never go back!

Gogo

Цитат на: "themac"2. Много проблеми имаше с подкарването по Винбоз  :!:  :!:

Истина е, това, че са ти харесали под МакОС не значи, че и ВинБозата ще покаже подобна картинка.
Ако искаш хубав монитор - EIZO! Работи нормално с ПЦ и е малко по-евтин...
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

sumo

Чак пък...
Навремето като си взех 20" епълски монитор бях още на ПЦ с уиндоус, нищо не му стана на дисплея повече от година. Имам и наблюдения върху една 30ка, която НИКОГА не се изключва, тва вече сигурно 2 години ще станат. Вързана е на ПЦ с уин.
Сега... дали това е най-добрия избор за монитор е отделен въпрос...
За мен дизайна на епълския монитор е просто велик, няма друг такъв монитор. Перфектна изработка, тънък, стабилен и лек - връткам си го с лекота. Някои мрънкат за това, че не може да се коригира височината... но си мисля, че е до човека дали ще има нужда. Сполед мен е изчислен както трябва, стига човек да не седи на най-неправилните възможни стол и маса.
Имам впечатление и от HP и Самсунг, много читави монитори, хубав образ и всичко, обаче ебаси колко грозни, и като тръгнеш да ги врътнеш малко - то се почва едно клатене, едно скърцане. Иначе си работят и няма грижи, но за вкъщи не бих си взел.
Мразим пластмасови монитори!
Тра-ла-ла, фифтагон

mashine

themac  за кои точно модел на  DELL  става дума ?

монитора си го вземам за в къщи
на работа още си караме с CRT  
обмислям и вариант за 20" но ми е малак ... особенно за моя WACOM Intuos A4..  ми е нужно нещо по голямо ....
гледах един  DELL 24"  но само ка картинка сам го виждал  тъй че ко знаеш де да  ида в София да го  вида и на живо ..
за момента сам с XP .. ако монитора утрае до на лято са  му купя  power mac
но моя в кащи вече  почи  умря и вапроса е на живот и смърт да си взема нещо ..
а  бих се радвал да се запозная  с някои от вас които е свободен за по една
бира/кафе/сода тоя уикенд  и можем да идем заедно да видим applestore..
 icq 47857529

fpyyh

никога не си купувай монитор hp. имам наблюдения, защото служебните са такива и аз лично съм връщал поне 20 - дали захранване, дали няма менюта, дали нещо друго, а като сметна че 90% няма и да се оплачат от някой развален пиксел - картината е трагична. сега имам 4 2065ци и един с един нямат същите цветове, а са вързани с еднакви dvi кабели на 2 видео карти на мак про.

themac

Цитат на: "mashine"themac  за кои точно модел на  DELL  става дума ?
FPW2407. Същата матрица като на епълския. Със сума ти портове, за разлика от епълския. Тръгва веднага с виндовса, за разлика от епълския. Доста по-ниска цена, за разлика от епълския.
Вече е заменен от по-нов модел. За   подробности .

Имам наблюдения от двама колеги. Първият си го докара от САЩ, вторият го взе от Индекс. Съответно се получи и голяма разлика в цената, та ако можеш ... разбираш ме.

Действието се развива в Пловдив.
Once you go Mac, you'll never go back!

Web_Devil

Цитат на: "mashine"Със сума ти портове, за разлика от епълския.

Специално 23-inch Apple Cinema HD Display притежава два USB 2.0 порта, два FireWire 400 порта и Kensington закопчалка за сигурност. Какво повече ти трябва и ми дефинирай "сума ти"... Само не ми говори за четци на карти и други тем подобни глупости :!: Dell няма FireWire портове по мониторите си... :roll:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

themac

За къ'в чемер ти е ФиреВаре, га не можеш да го вържеш към компа си? Купуй преходник, ма го нЕма, втювай при Пупи (у Софето, у града голяма), ма и той го нЕма, и старшинКата МУ знаЙ, па ти лее обещания пупински, медни и така - месец-два. И после търси драйверО за ВинБоза - тука има - тука нЕма, и тъкмо го подкараш - хоп изгоряла му захранката. Айде па у Софето, чЕкай да ти обслужат гаранцията и пак има-нема месец-два...
И тъъъъкмо го подкараш на ПЦ-то, изгаря захранката на съседния монитор (на Г5). И тъъъкмо се управиа тез' ми ти проблеми У едното студио, се потрети номерО със захранката в друго студио.

Таквиз ми ти раб'ти...
Once you go Mac, you'll never go back!

Web_Devil

Цитат на: "themac"За къ'в чемер ти е ФиреВаре, га не можеш да го вържеш към компа си? Купуй преходник, ма го нЕма, втювай при Пупи (у Софето, у града голяма), ма и той го нЕма, и старшинКата МУ знаЙ, па ти лее обещания пупински, медни и така - месец-два. И после търси драйверО за ВинБоза - тука има - тука нЕма, и тъкмо го подкараш - хоп изгоряла му захранката. Айде па у Софето, чЕкай да ти обслужат гаранцията и пак има-нема месец-два...
И тъъъъкмо го подкараш на ПЦ-то, изгаря захранката на съседния монитор (на Г5). И тъъъкмо се управиа тез' ми ти проблеми У едното студио, се потрети номерО със захранката в друго студио.

Таквиз ми ти раб'ти...

Хубаво де, но аз имам конкретен въпрос, а това далеч не е отговора... FireWire помагует особенно ако имаш 2 камери и 4 външни диска... Питането ми беше емпирично, съгласи се ОгънЖица ими повече смисъл от 999999999 в 1 малоумщини...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

themac

Нямам против тези екстри, стига да се постига лесно основната цел - да работи с компа (съгласи се, че все пак това е идеята на един монитор), а ACD имат проблеми с ПЦ компове. Точно с такъв иска да работи човекО mashine.

Ей, mashine, я по-добре да минеш на Мак, че видиш ли к'ви раздори внасяш в стройните ни редици! Ако не, то купи си "2 камери и 4 външни диска", за да ползваш поне тях, ако мониторът не тръгне... :mrgreen:
Once you go Mac, you'll never go back!

Web_Devil

Цитат на: "themac"Нямам против тези екстри, стига да се постига лесно основната цел - да работи с компа (съгласи се, че все пак това е идеята на един монитор), а ACD имат проблеми с ПЦ компове. Точно с такъв иска да работи човекО mashine.

Ей, mashine, я по-добре да минеш на Мак, че видиш ли к'ви раздори внасяш в стройните ни редици! Ако не, то купи си "2 камери и 4 външни диска", за да ползваш поне тях, ако мониторът не тръгне... :mrgreen:

Много смешно, няма защо :!: Изначало, въпросът ми си има адресат и това не си ти... Ако се беше замислил какво питам и защо питам това нещо щеше да си спестиш 2 поста :!:  :lol:  :lol: АЗ НЕ КОМЕНТИРАМ ДАЛИ ACD ИМА ИЛИ НЯМА ПРОБЛЕМИ С Windows :!:  :evil: Чети и разсъждавай :!:  :lol:  :lol:  :lol:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

fpyyh

като си търсех монитор си спомням, че дел-овете имаха с-видео вход, може би и чинч, което е полезно, ако имаш цифров тв приемник примерно.