Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 15:36:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

83 гости, 0 потребители

проблем с Firefox

Започната от iLili, 19-11-2007, 21:43:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iLili

След като си инсталирах тигър на iBook-а, възникнаха някои проблеми. Докато бях с пантерата си изхвърлих експлорера, защото много ми късаше нервите и вместо него си инсталирах Firefox. За съжаление сафарито не се сработва с някои сайтове и се налага да се ползва и друг браузер от време на време. Firefox-а се оказа много добър, но като сложих тигъра вече не могат да се гледат видеоклипчета през него (например от youtube) - на мястото на клипа се вижда въпросителна. Защо при пантерата се гледаше без проблем? Имам инсталиран последния FlashPlayer9, имам тези плугини: flashplayer.xpt Flash Player.plugin Flash Player Enabler.plugin. Махната е отметката на Enable Flash в System Preferences -> Quicktime -> Advanced, в MIME Settings е махнато всичко, на което пише Flash. Пуснах ъпдейт на ОС-а до 10.4.11. Имам и най-новия новия QuickTime 7.3. какво друго иска? Не ми казвайте да си сваля и опера, защото не искам да инсталирам по един браузер за всеки сайт, с който имам затруднения...  досадно е да помниш кой сайт с кой браузер да отвориш? Предпочитам да имам един (в краен случай два), но да е универсален. Освен това моя хард драйв не е толкова голям, а непрекъснато нещо трябва да се инсталира или ъпдейтва... нека остане място и за други неща.
Моля можещите и знаещите да ми помогнат.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

yamahadrums

Имам Opera и Safari. Ползвам само Opera и не съм имал проблеми с кодировки и видео досега.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

agent0027

youtube си ми го отваряше идеално със сафари на тигър, сега си е ок и в леопард

iLili

Цитат на: "agent0027"youtube си ми го отваряше идеално със сафари на тигър, сега си е ок и в леопард
и мойто сафари отваря идеално youtube, но аз обясних, че има сайтове, които не се разбират със сафари, а точно на тези сайтове се случва да има видеоклипове!
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

трябват ти два браузера само: Safari (3 на Х.4.11) и Camino (FireFox за Мас) :idea:

iLili

Цитат на: "XXwolf"трябват ти два браузера само: Safari (3 на Х.4.11) и Camino (FireFox за Мас) :idea:
Инсталирах Camino и какво? Проблемът си остана същия - няма клип. Ето:
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

a коя е тази страница ако не е тайна?

iLili

не става дума за една, а за всяка една страница в нета, на която има видеоклип
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

на Apple клипчетата за PC и Mac отваря ли?

iLili

Цитат на: "XXwolf"на Apple клипчетата за PC и Mac отваря ли?
Да, интересно, тях ги отваря.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

XXwolf

dobre, day pone edin adres za da vidim i nie kakvo stava

fpyyh

а като отиде първия път след инсталацията на firefox на сайт с флаш появи ли се горе лентата additional plugins required to blah blah blah?
пробвай и да напишеш горе about:plugins, за да видиш кой тип файл с кой се отваря
освен това тези два линка могат да помогнат -
What to do if QuickTime takes over handling Flash content
How to uninstall the Adobe Flash Player plug-in

ps. епъл клипчетата са quicktime - http://movies.apple.com/movies/us/apple/getamac_ads4/prlady_480x376.mov

iLili

Цитат на: "XXwolf"dobre, day pone edin adres za da vidim i nie kakvo stava
Как ще го видите, като при вас няма проблем? Нали написах по-горе - всичко в http://www.youtube.com/ в http://www.vbox7.com/ в http://abv.bg/ от ляво винаги мърда някаква картинка. Това са примери или тук някой сложил клип в един форум.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

iLili

Цитат на: "fpyyh"а като отиде първия път след инсталацията на firefox на сайт с флаш появи ли се горе лентата additional plugins required to blah blah blah?
Инсталацията на firefox стана на пантерата и както написах по-горе - тогава нямаше проблем - всичко се гледаше. Нямам спомен да се е появявала лента с препоръки, обаче линковете, които ми даде помогнаха!!! Последвах съветите там, изтрих някакъв файл, преинсталирах flashplayer-а и всичко се оправи!  :D
Да си жив и здрав fpyyh, много ти благодаря!
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Gogo

Проблема е в QuickTime-то. Трябва д аго махнеш, да му изтриеш Preferences-а и да го качиш наново.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881