Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 01:36:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 165
Total: 165

165 гости, 0 потребители

DS_Store файловете и Flash Drive

Започната от iBobz, 12-10-2007, 15:45:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Имаше една тема преди време, в която някой беше написал команда за терминала, предназначена да маха тези досадни файлове. Тогава я пробвах на PowerBook-a и нямаше проблем, но сега като я написах на iMac-a и резултат няма никакъв. Досега рових в гугъл и нищо не открих по темата.
Някой да има идея как да се оправи таз работа?
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

daf

може би нещо такова?:

find /Volumes/flash -name .DS_Store -exec rm -rf '{}' \;

vaskog

Или Onyx, или Tiger Cache Cleaner ги забранява, но може би глобално.
(Сега не съм вкъщи на Mac OS, на работа на Winbows съм и не мога да проверя точно)
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

iBobz

Имах предвид команда, която изобщо да предотвратява създаването на тия файлове на флаш памет.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

nubizus


iLili

Отдавна се чудех кого да попитам за тези досадни файлове, които се появяват във Flash Drive дали изобщо са нужни и мога ли да ги трия. При мен се появяват файлове FINDER.DAT, които нямам представа за какво са. Освен това мойта флаш памет беше пълна фабрично с какви ли не програми и игри (за уиндоус), които аз изтрих, но има още 3 файла, които не знам как да изтрия. Като мушна устройството в USB се появяват два волюма на екрана, единия е този който пълня с данни, а другия е с иконка на CD - U3 System и в него са трите неизтриваеми файла - едно LaunchU3.exe, един LaunchPad.zip и някакво autorun.inf. Та въпросът ми е нужно ли ми е изобщо всичко това, не може ли паметта да бъде съвсем празна, ще повредя ли нещо, ако изтрия всичко заложено в нея фабрично и как да махна този излишен волюм?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Angelo


iBobz

Това го пробвах и няма резултат ;)
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

fpyyh

Цитат на: "iLili"... а другия е с иконка на CD - U3 System и в него са трите неизтриваеми файла - едно LaunchU3.exe, един LaunchPad.zip и някакво autorun.inf. Та въпросът ми е нужно ли ми е изобщо всичко това, не може ли паметта да бъде съвсем празна, ще повредя ли нещо, ако изтрия всичко заложено в нея фабрично и как да махна този излишен волюм?
това е специален формат на флашове с екстри за инсталиране на уиндоуски приложения на тях и разни подобни - в единия дял седят уиндоуските драйвери, а в другия - информацията. не съм сигурен, че може да се изтрие втория.

http://en.wikipedia.org/wiki/U3

XXwolf

Цитат на: "iLili"Отдавна се чудех кого да попитам за тези досадни файлове, които се появяват във Flash Drive дали изобщо са нужни и мога ли да ги трия. При мен се появяват файлове FINDER.DAT, които нямам представа за какво са. Освен това мойта флаш памет беше пълна фабрично с какви ли не програми и игри (за уиндоус), които аз изтрих, но има още 3 файла, които не знам как да изтрия. Като мушна устройството в USB се появяват два волюма на екрана, единия е този който пълня с данни, а другия е с иконка на CD - U3 System и в него са трите неизтриваеми файла - едно LaunchU3.exe, един LaunchPad.zip и някакво autorun.inf. Та въпросът ми е нужно ли ми е изобщо всичко това, не може ли паметта да бъде съвсем празна, ще повредя ли нещо, ако изтрия всичко заложено в нея фабрично и как да махна този излишен волюм?
форматирай :)

iLili

Цитат на: "XXwolf"форматирай :)
Как?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

eek

Цитат на: "iLili"
Цитат на: "XXwolf"форматирай :)
Как?

Erasing a disk or volume

Ако не ме кефеше аватара ти, нямаше да се занимавам да търся (това говори зле за мен...) :) Просто потърси в гугъл следващия път :)

А по темата – мисля, че

$ defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores true


работи само за мрежови устройства – за флаш памети или всякакви други устройства не съм срещал.

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

Цитат на: "eek"Erasing a disk or volume

Ако не ме кефеше аватара ти, нямаше да се занимавам да търся (това говори зле за мен...) :) Просто потърси в гугъл следващия път :)
Мислиш ли, че не знам за гугъл? Ако разбирах добре английски, нямаше да питам тук :(
Все пак благодаря за съвета! Посочената страница започва с (Mac OS X 10.4), това означава ли, че не се отнася до други версии?
П.П. Радвам се, че ти хареса аватара :)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

fpyyh

това за мрежовите устройства го има и в onyx и в macpilot и сигурно всяка друга подобна програма. за флашове би било ценно