Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 23:28:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 175
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 129
Total: 129

129 гости, 0 потребители

Blackberry потребители

Започната от rafaelo, 09-10-2007, 01:07:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Здравейте!
Понеже съм притежател на един от телефоните от серията Blackberry а именно Pearl (с който много се гордея) бих искал да попитам дали има и други хора от този форум, които притежават какъвто и да е Blackberry за да обменим какви програми и какви въобще работи знаем и правим с нашите телефони. Лично аз си правя в момента тема и търся софт за телефона, но повечето се плаща. Също забелязах че Глобул са пуснали специална програма за Blackberry телефоните и се чудех дали някой си е закупил тази услуга и как е.

Благодаря.

mantus

Аз имах ББри и го ползвах около половин година както в америка така и тук. Но без сърварната платформ за мен бе напълно безполезно. Като цяло има добри корпоративни функции, но иначе не ми харесва.

XXwolf

ами от днес (или утре) ще бъда притежател на една перла и ще обсъдим стратегията :)

а защо я няма сърварната платформа?

fpyyh

можете да инсталирате безплатната версия на сървъра

повече инфо
http://en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry_Enterprise_Server

Horror

И аз съм оборудван с BB - 8300, в офиса имаме и дигнат BES.
Macbook Air 13" 2012

rafaelo

Ами за сървър не знам, но за синхронизация на Мак и ББ лично аз използвам PocketMac Sync Manager която върши перфектна работа при синхронизация. Е... не е като Desktop Manager при Уин където имаш много повече опции от рода на инсталация на нови пргорами и т.н. но върши перфектна работа при синхронизиране.

Телефона между другото си го взех заради размера и удобната клавиатура. Като цяло не върши нещата, които искам да върша с него защото ми се скръндзят 35 лева на месец за интернет специално за телефона. Но без интернет този телефон губи може би 70% от функционалността си. Единственото нещо което не ми хареса при него е че няма видео запис, няма WIFI както и всички ББ-та до сега, като зарежда снимки е бавен, и няма стерео за слушалки като слушаш мп3-та. Но като цяло съм доволен. :)

Horror

Клавиатурата наистна е доста удобна, при мен интернет пакета и таксите са служебни, така че си го ползвам доста често, наистина предимно за поща, когато съм извън офиса. За синхронизация с мака и аз ползвам PocketMac, то май и няма голям избор в това отношение.
Macbook Air 13" 2012

XXwolf

Цитат на: "XXwolf"ами от днес (или утре) ще бъда притежател на една перла и ще обсъдим стратегията :)

от днес съм вече притежател на перла :P

rafaelo

Е честито колега :). От къде я взе? Глобул или Мтел. Със и без план? Дай подробности :). Аз гледах че глобул имат много интересна перла, която идва със специална тема с много яки иконки. Моята е от Т-мобил и темата се нарича Зен. Всеки оператор си има собствена тема и всички са много интересни.

Horror

Цитат на: "XXwolf"
от днес съм вече притежател на перла :P

Честито.
Macbook Air 13" 2012

jell0

Къпинката е желязна, за това което наистина e направена - бизнес. В това отношение другите са доста назад. За лично ползване с музики, снимки и други подобни има стотици по-добри нокии, самсунги и подобни.

Безплатния сървър е на http://www.blackberry.com/select/server/express.shtml но безплатно е само с един потребителски лиценз. Можеш да си го качиш и на домашния компютър. Проблемът е, че трябва да имаш и Exchange, Notes или GroupWise. За Unix mail няма да го направят - питал съм.

Като изключим стандартните офис услуги - поща и календар, най-полезната ми програма  е Google Maps.

rafaelo

Аз между другото забравих да спмена че моята капинка е леко модифицирана ;)


XXwolf

Цитат на: "rafaelo"Е честито колега :). От къде я взе? Глобул или Мтел. Със и без план? Дай подробности :). Аз гледах че глобул имат много интересна перла, която идва със специална тема с много яки иконки. Моята е от Т-мобил и темата се нарича Зен. Всеки оператор си има собствена тема и всички са много интересни.

Мерси мерси :)

взех го от телефоника, Испания. Темата е movistar с рогата и нямам време да я сменя...
Иначе телефона е много як и привлича погледите :) ;)

r.

Аз го ползвах няколко месеца. Изненадващо бързо свикнах с менюто без затруднения. За поща е удобен, но офис приложението работи бавно, камерата е слаба. Сега съм с Е 90 и съм доста по-доволен. Единственото, което ми липсва е ВВ messenger-a.