Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 01:14:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 175
Total: 175

175 гости, 0 потребители

Интернета не тръгва с БТК ADSL

Започната от marrria, 08-10-2007, 22:15:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Becko

и рутерчетата биват хубави и не чак толкова хубави ;) ако ще купуваш купувай хубав рутер Linksys WRT54GL е изпитан в боя работи много добре но е 120 лв мисля :) и по евтините стават но има своите ограничения

marrria

Здравейте и благодаря за помоща отново.

Проверих главното ПЦрутер, настройките му НЕ са автоматични, а са въведени ръчно. Едната ЛАН карта (БТК ADSL) е Via Phine II Fast Ethernet Adapter, IPto e 192.168.1.2, Default Gateway: 192.168.1.1 и някакви DNS настройки.
Втората карта (на която пише Local Area Connection 2) e 10/100 Gigabit Ethernet CardBus PC Card, с IP 192.168.2.1, няма Default Gateway и настройките за DNS са като другата карта.
ПЦто е на WinXP Proffessional...
Не намерих никакъв софтуер, който да прави компютъра рутер. Може и да има, незнам... но не го намирам...

Разберете, че аз нямам проблем да си купя един рутер за 30-40 лева и сьм сигурна че всичко ще е ОК с него, но ако си бях вкъщи. Тук в ифиса не ми дават да пипам нищо по главния компютър защото те на windows са си щастливи и доволни от Нета...  :roll:

Ако някой все пак има идея какво да направя, моля да сподели или се предавам...  :(  :(  :(  :(

gaboss

Цитат на: "marrria"Здравейте и благодаря за помоща отново.

Втората карта (на която пише Local Area Connection 2) e 10/100 Gigabit Ethernet CardBus PC Card, с IP 192.168.2.1, няма Default Gateway и настройките за DNS са като другата карта.
Добре, ти четеш ли изобщо какво ти се пише? Или ти е любима песен - "Моля помогнете, моля помогнете, аз нищо не разбирам".
Явно освен от рутер, искате да спестите и 10 лв за настройки, но поне защо не четеш като ти се дава съвет?
картата към ADSL-a се прави на DHCP, ВТОРАТА карта се прави 192.168.0.1 маска.255.255.255.0
на първата карта, в Properties>Advanced се включва Internet Connection Sharing и готово.
+ Това темата ти е озаглавена неправилно, както и неправилно е пусната във форум за МАКИНТОШ. Тук всичко опира до Windows и Microsot мрежи. И до тънки сметки от страна на шефове.

Mincho

в един офис съм направил по-лесното и работи!!!
а именно:
1. ADSL модема е закачен в обикновен суич, ако компютрите ви са повече от 2 - би трябвало да го иамте вече. суич, а не рутер!!
2. настройкиет на компютрите са:
IP: 192.168.1.(нещо си, различно от 0, 1, 2)
gateway: 192.168.1.1
subnet mask: 2555.255.255.0
dns:....не ги помня наизуст...

въпреки това съм привърженик на весковата идея - адсл->рутер->компютри.
преди месеци купих за друг офис рутер с вграден принт сървър за 50 лв. т.е. към рутера включваш и обикновения принтер с USB порт и той става мрежови без оскъпяване!!!
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

gaboss

Цитат на: "fan"в един офис съм направил по-лесното и работи!!!
а именно:
1. ADSL модема е закачен в обикновен суич,
;)

Да, но сигурно не си обърнал внимание че те са на Бизнес план, и съответно самият АДСЛ раздава до 254 адреса ;)
А при домашни и по-тънки клиенти имат право САМО на 1 вътрешен IP адрес ;))

r.

И аз имах подобен проблем днес. От БТК ме посъветваха да въведа DNS адреси, както следва:

194.145.63.2
194.145.63.13

...и проработи.

fpyyh

ако ти си сложиш адрес 192.168.2.23, 255.255.255.0, 192.168.2.1, днс - като на картата via rhine, или можеш да добавиш един от тези на г.
имаш ли пинг към:
192.168.2.1
192.168.1.1
192.168.2.х - някой друг офис компютър
към днс-ите
към google.com
така ще се разбере докъде стигаш и къде е проблема

eek

marrria, кажи на администратора ти да настрои DHCP server и забравяш за ръчните настройки. :)

Mincho

Цитат на: "gaboss"
Да, но сигурно не си обърнал внимание че те са на Бизнес план, и съответно самият АДСЛ раздава до 254 адреса ;)
А при домашни и по-тънки клиенти имат право САМО на 1 вътрешен IP адрес ;))

да, пропуснал съм да отбележа плана, но той е най-евтиния - 33 лева (или  поне тогава толко беше най-ниската тарифа за АДСЛ)
:)
1 пц, 1 динамичен адрес....

просто един от техниците им ме посъветва да пробвам, можело да стане.. и стана.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

Gogo

За да ти работи интернета трябва да имаш
IP address, Mask, Gateway, DNS.
Няма значение как ще ги добиеш, важното е да са верни.

Опитай пьрво да ги получиш по DHCP. Избираш от контрол панела Ethernet / DHCP и в полето за DNS записваш 192.168.1.1
Като щракнеш Apply ще трябва да се попълнят полетата с IP address, Mask, Gateway.
Ако там има нещо от рода на
192.168.2.25 -> твоя уникален адрес
255.255.255.0 -> маска на мрежата
192.168.2.1 -> адреса на мрежовата платка на набеденото за рутер ПЦ кьм която си свързан
значи трябва да имаш нет.

Ако не става така трябва ръчно да попълниш тези полета...

Ако въпреки всичко нямаш интернет, значи в мрежата има пуснато PROXY неговият адрес най вероятно е същият като на рутера а порта е 8080.

Това е.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881