Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 17:00:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 175
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

102 гости, 0 потребители

Интернета не тръгва с БТК ADSL

Започната от marrria, 08-10-2007, 22:15:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrria

Здравейте,

Интернета ми не тръгва с БТК ADSL, Пробвах да въведа IP, Default Gateway и DNS servers във Sys Pref ---> Network, същите като тези които  ползвам за windowsa, но пак нищо. Модема на БТКто е вързан към друг windowski компютър в мрежа с МАКа.

Моля за спешна помощ и благодаря предварително!

Мария

gigabytes

А на Пс-то чрез програма ли се свързваш смис с user name и парола?
PowerPc G4 Dual 1.25Ghz 4x512 DDR Hitachi 160 HDD Radeon 9600/128 Pro + Ext. Mercury Owc 320 HDD via FireWire 400.SuperDrive & Apple Cinema Display 23 HD.

marrria

Не, никаква програма няма, нито въвеждам usrname и парола. Интернета си е включен 24 часа.

Ако има значение, ползвам бял MacBook, 2.0GHz.

atirage

Цитат на: "marrria"Здравейте,

Модема на БТКто е вързан към друг windowski компютър в мрежа с МАКа.



Вържи модема за мак-а и ще тръгне  :lol:
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

marrria

И това не е възможно, защото става дума за офиса ми, където работят и много други хора.  До ското бяхме на ЕВРОКОМ и всичко вървеше перфектно, но в офиса решиха да сменят Интернета и сега се налага да работя с тъпия windows за да имам Интернет!

Моля за спешна помощ!!!  Никой ли не е имал досега този проблем?

shaman

Цитат на: "marrria"Здравейте,

Интернета ми не тръгва с БТК ADSL, Пробвах да въведа IP, Default Gateway и DNS servers във Sys Pref ---> Network, същите като тези които  ползвам за windowsa, но пак нищо. Модема на БТКто е вързан към друг windowski компютър в мрежа с МАКа.

Моля за спешна помощ и благодаря предварително!

Мария

Ако даваш същите адреси като на друг компютър и той работи в момента няма да имаш връзка...
Пробвай да дадеш за IP друг адрес..
примерно, ако на ПС-то е: 192.168.1.2 - дай 192.168.1.22
само това промени !!!

marrria

Здравей Shaman,

Ако беше толкова просто отдавна да сьм го оправила :) Това с IPтата ми е пределно ясно.

Дали не са нужни нови настройки специално за МАК?

Becko

много са ти ясни нещата само дето нищо не разбираш :)
няма различни настройки за мак същите са както за пц ...
виж си там мрежата и тн. всичко е същото разлика няма

marrria

Нямам претенции че разбирам много, но това с ИПтата и майка ми го знае дори :)
Както и да е, пробвах какво ли не. Интернета си работи вкъщи на ЕВРОКОМ,  работи и с wi-fi, кабела си е на място и мрежата е ОК, но с този глупав БТК не става и не става, и не става и не тръгва и който и да викна да ми помогне, казва че не разбира от МАЦи... И ще взема да го изхвърля тоя МАК най накрая през прозореца :twisted:

Becko

Oпределено това е решението :) прозореца хахахаха :) само дето модема на БТК се закача за РУТЕР, който струва 100 лв не за ПЦ което върши уж същото и в същото време не го върши както виждам ... затова ти написах да си видите мрежата и изобщо как нета се разпределя след модема ... мака работи той проблеми няма с мрежите ... нито има нужда от по различни настройки .. 99% от хората не ползват ПЦ за рутер ами си купуват отделно устройство което върши това ... примерно Linksys WRT54GL.

marrria

Да, прав си за рутера Becko, но аз като казвах да сложат рутер, а не две LAN карти (както е в момента, защото било по-ефтино) никой не ме слушаше защото не сьм била разбирала :)
Значи въпроса ми сега е друг: Възможно ли е моя МАК да се върже по някакъв начин в мрежа, в която модема е закачен за ПЦ, а не за рутер?

Becko

Разбира се :) стига човека който настройва ПЦтоРУТЕР да знае какво прави ... но пак казвам това не е решение на нещо това е условие за проблеми ...
... ако дадеш подробноси от рода какъв софтуер се ползва на това ПЦ за да шерва нета и какви са настройките на ПЦто ти което работи може би някой ще ти помогне ... иначе за изстрели в тъмнината :)

marrria

Мдам, забелязах че е така :)
По-късно ще пейстна каквото успея да открия за софтуера.

Благодаря за времето все пак..

fpyyh

а ако хвърляш мака само кажи къде и кога :)
провери дали някой не е пуснал някое прокси за уин, като proxyui
ако онзи с двете мрежови карти е с win2000 или 2003 има лесна настройка, за да работи съвсем като рутър
а ако е чак такъв проблем - има едни евтини рутъри, които са само за жици, 30-40 лева мисля, заслужават си дори само заради спестеното ровене по форуми/гугъл

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32269
http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=34043
http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35987
http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36048

със сигурност има и други на пазара, просто като илюстрация. само от спестени пари за ток ще се избие за нула време

gaboss

Няма да ви тръгне мрежата и Интернета с 2 мрежови карти при автоматичното шерване на Windows  и при опита да напишеш на МАК-а тези IP-ta, поради една простичка причина:
БТК ADSL-a е с IP 192.168.1.1, съответно първия компютър е с адрес 192.168.1.2
Обаче!!! Microsoft като големи умници са фиксирали Втората мрежова карта, която всъщност трябва да раздава интернет на другите, да е от  подмрежа 192.168.0.1 и тя да раздава адресите
Така че си направи MAK-a да взима автоматично от DHCP сървър и работата ще стане /e ако държиш на ръчни настройки, то те би трябвало да са IP, 192.168.0.2, Маска: 255.255.255.0, Gateway: 192.168.0.1 и същия за DNS
Желателно е също така втората мрежова карта на PC-to да се въведат на ръка IP 192.168.0.1
Mask: 255.255.255.0, защо Windows-a не винаги се сеща сам и вади съобщения за грешки.

Всички тези простотии се решават лесно с рутерче, което не е 100 лв както се писа по-горе, а 40-50