Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 17:17:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 90
Total: 91

90 гости, 1 потребител
forka2k

Mozilla Firefox

Започната от vladyn, 26-07-2007, 16:24:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

eek

Ами не знам – въщност от firefox за windows имам по-добри впечатления, да не говорим, че мак версията изглежда много грозна. :) По принцип ползвам safari, но лисицата ми треа, за dev разбира се. :)

Интересното, е че само кирилицата в копчетата не е наред – останалата част от страниците се чете. :) с хакинтош съм, треаше да преинсталирам и забравих коя версия бях сложил, тегля най-новата и... :)


хмм... май във fontbook-а ми липсват някои шрифтове :?

edit:

нещо ме ебава фонтбука... или с паметта има някъв проблем... :roll:

nubizus

Ни бой са Фонтбуука си е шит, като го напънеш да инсталне малко повече фонтаци и почва да заспива или се думка.:)))
За тва аз инсталвам основните фонтс (плюс микрософтските) с копи пасте:) за останлите 10 000 + фонта си има приложения:))

XXwolf

кво се занимавате с лисицата на Мас?!! Ако толкова я искате си има Camino

yamahadrums

Егати темата за един скапан браузър. Ми то може още 1 година да не му оправите кирилицата. Качи си Opera и няма да имаш такива проблеми.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

eek

Хаха, това е интересното, че не съм слагал никакви допълнителни шрифтове. :) След като се шитна лисицата потърсих на microsoft core fonts for the web, шото фонтбука вика "нема ги тея шрифтове" немах georgia и това ме депресираше психологически... :) Даже dictionary ползваше arial вместо серифен шрифт. :)

Предполагам, че нещо с паметта се е било насрало. :) Сега всичко е налице (сложих 2.0.0.4, кирилицата се чете навсякъде, но шрифовете се рендат като шит – нормално :) ) и ми трябва лисица заради web dev плугинс, иначе да съм я зае*ал досега – ползвам сафари по принцип (saft е много хубав plugin :) )

fpyyh

за лисичето си имам адблок, за сафари има ли нещо подобно?
чувал съм спорове колко интересни реклами имало в нета, но от доста време не съм виждал нито една. да не говорим колко трафик пестя, когато съм през gprs и не ми се зарежда всеки о-колко-съм-красив-1мб-флаш (от общо 43те средно на бг сайт)
освен това проблемът очевидно не е в браузъра, защото имам няколко компютъра с една и съща версия и се проявява само на един от тях

eek

www.pimpmysafari.com

saft и pithhelmet блокират банери.

saft го има в демоноида и за сафари 3 бета.

djidji_perroto

и аз като всички имах проблеми с cp1251 кирилица на някои сайтове... примерно epay. подходих научно, направих си страничка със css стил който ползва Verdana, Arial, Helvetica, Futura.... и т.н. Започнах да изключвам шрифтовете един по един, докато се оказа, че имам проблем именно в първите 2 - Verdana и Arial. Копирах от друг компютър (known good) и сега работи коректно. Надявам се да помогне на някой.

dau

И при мен има проблеми с лисичката, като някои други горе в гугъл полето за търсене и при бутони на форми ми излиза на ?????

от 3 дена съм мак люзър :) с 10.5.1 съм имам в интернейшънъл български, имам и ариал на лисичката оказани... не знам къде е проблема само с тези питанки...

мерси предварително ако някой може да даде инфо...

vaskog

Качваш Български най-отгоре в списъка на интернейшънъл.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

fpyyh

от работещ нормално мак копирах директно всички шрифтове и се оправи. имаше някъде наоколо едно такова предложение, но по елегантно, да се направи страница с повечето системни шрифтове и да се види кои излизат с ???, така ще се открие кой е виновен.
ако има начин да се направи нещо такова във форума и да се лепне?

dau

Качено ми е най-отгоре бг, чете кирилица нормално, само в табовете и в полето за гугъл търсене ми излиза на питанки... е за това вече си нямам идея как да го оправя  :cry:

Fantomas ^

След рестарт на os-а ако bg ти е най-горе ще се оправи.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

dau

Можв и да не съм рестартнал, май само се логофнах, трябва да го пробвам, довечера ще видя мерси  :D

Fantomas ^

Е да де и log out върши работа прав си  :D
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB