Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 09:34:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 95
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 93
Total: 93

93 гости, 0 потребители

Partition проблем

Започната от asek, 17-05-2007, 13:21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

asek

Здрасти.Имам следния проблем с партишъна когато искам да си направя Dual Boot PC с Мак ос и Windows.Фактически хард диска ми е разделен на 3 части.20гб за уйндоус , 70 гб за Мак ОС и останалото място което е 230гб за други неща.Проблема идва обаче когато пусн инсталацията на Мак Ос и отида на Disk Utility.То автоматично ми показва само 2та партишъна този на Уйндоус и този с другата информация но не и партишъна за Мак ОС.Още по странното е че ми показва че хард диска ми е 128ГБ.Партишъните съм ги правил с Акронис.Направих и партишъна за Мак ос Активен , направен е и на ФАТ 32.Нестава.После го направих пак на НТФС , пак не го открива , След това съединих пак партишъните и Disk Utilyti ми открива че харда пак ми е 128 ГБ  8O .Ако някой може да помогне ил ида знае решението ще съм много благодарен.

Пробвах с 2 различни версии на JAS 10.4.8  и една 10.4.7.При всички ефекта е един и същ.Също така си направих и 2та партишъна активни и от Уиндоус Датабеис.

gogo_slv

И аз разделих хадра с тази програма и всичко си беше наред. Незнам какво си объркал.

asek

Цитат на: "gogo_slv"И аз разделих хадра с тази програма и всичко си беше наред. Незнам какво си объркал.

Какво може да съм объркал.Немога да разбера защо Disk utility  ми открижа харда 128гб като в действителност е 320гб.Освен това Ппртишъна в който са ми данните е 200гб а тои го открива 108.

agent0027

Аз съм доста нов но пробвай да обединиш всичко наново и след това да го разделиш с Boot Camp - поне при мене не даде никакви проблеми.