Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 02:29:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 85
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

72 гости, 0 потребители

Възможни проблеми с едно Мак Мини

Започната от angelvn, 12-10-2023, 21:57:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Цитат на: Пиф - 01-02-2024, 11:15:24За споделянето, какъв протокол ползваш ?
smb, тъй като afp не е наличен при споделяне на устройства/дялове, форматирани под apfs.

С терминала съм малко скаран, но при следващ възможен случай ще опитам.
Пинга от Минито към рутера е стабилен - 0.7 до максимум 1мс.
UI designer and developer

Metal

#16
Под 1мс по кабел е добре, така трябва да е.
Wifi пинга от лаптопа ти е малко висок. Аз много рядко виждам 300мс, средно е към 10мс и едни 5% са към 30.

Така че елиминирай първо слабите звена в системата. За мен това определено е WiFi-то и меша. Ако не можеш да вържиш лаптопа с кабел тогава ssh в рутера и iperf до мини-то. След това ще борим протоколи и съмнения в хардуера.

Премер

zlia

Вчера видях в лидъл usbc to ethernet. Беше под 20лв. Вземи едно и тествай дали проблемите ще продължат.
Местенето не е ли копиране с последващо изтриване от източника на файла или папката? Как едното минава, а другото, не.
И аз не мисля, че проблема е в минито, но и предложих как да елиминираш съмненията си към него, още повече, че спомена за разглобяването от продавача му, което уж било да се махне nvme диска, което се прави без да се стига до вентилатора. Та и аз бих имал съмнения :-)
Опциите, които посочваш във файндъра са ми включени и никога не ми е прекъсвало копиране или местене на файлове към тайм капсулата. Минито ми е М1 вързано безжично към мрежата.

Пиф

Цитат на: zlia - 01-02-2024, 19:28:22Вчера видях в лидъл usbc to ethernet. Беше под 20лв. Вземи едно и тествай дали проблемите ще продължат....
Проблемното Мини в темата е 2014-та, няма USB TypeC.

zlia

Дали е "проблемно" минито ще се разбере като се включи лаптопа с кабел към мрежата посредством посочения преходник ;-)
Доста е оплетена темата и трябва малко по- внимателно да се чете :-)

Пиф

Цитат на: zlia - 02-02-2024, 16:06:54Дали е "проблемно" минито ще се разбере като се включи лаптопа с кабел към мрежата посредством посочения преходник ;-)
Доста е оплетена темата и трябва малко по- внимателно да се чете :-)
Съгласен съм, логично е принципно това, което предлагаш, но точно с посочения накрайник няма как да стане, ако не се използва заедно с още един преходник USB to USB C. А насложат ли се два и повече преходника един след друг, работата започва да става съмнителна.

zlia

Цитат на: Пиф - 03-02-2024, 12:46:44
Цитат на: zlia - 02-02-2024, 16:06:54Дали е "проблемно" минито ще се разбере като се включи лаптопа с кабел към мрежата посредством посочения преходник ;-)
Доста е оплетена темата и трябва малко по- внимателно да се чете :-)
Съгласен съм, логично е принципно това, което предлагаш, но точно с посочения накрайник няма как да стане, ако не се използва заедно с още един преходник USB to USB C. А насложат ли се два и повече преходника един след друг, работата започва да става съмнителна.
Колега проследи внимателно темата-
проблемът е във връзка на лаптоп М1 свързан безжично към макмини вързано с кабел. Това, което предложих е да се върже с кабел лаптопа, а за това ни е нужен този преходник.

Пиф

#22
:)))
Мамка му, някой не внимава в час, ей сега вече ще се наказваме! :)
Май съм чел последните постове по диагонала. Сори.

angelvn

Поради някаква свръхестествена може би причина сривовете на връзката престанаха.
Затова и спрях да пиша и пробвам по-нататък. Иначе имам лаптоп с Windows, вързан по ЛАН, прекъсвания не помня да има, ето как върви едно копиране на файл от лаптопа към мини-то. Спадовете ги отдавам на калпавото ССД и кеширането (на него е инсталирана ОС-а, а файла се копира на 3.5" HDD 7200rpm). Имаше още един спад към края на копирането.



При копиране по WiFi от МБ Про-то към Мини-то скоростта е около 70-80МВ/с.

Така че...проблема е решен...някакси, засега.
UI designer and developer