Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 12:24:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 145
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 126
Total: 127

126 гости, 1 потребител
Пиф

За Големия Брат и "свободния" избор

Започната от bluesky, 23-05-2023, 02:46:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

"Windows 11" и системата "Microsoft Pluton" откри едно от истинските си предназначения. OS може принудително да проверява ВСИЧКИ файлове за "нелицензирано" използване, и най-важното, да забранява те да се отварят.
Подобна проверка няма да може да се избегне, доколкото тя е базирана на апаратни възможности, (заложени в процесора).
И ако те липсват в процесора - да се монтира "Windows 11", ще бъде невъзможно, (почти).
Дръжте в главите си, че вече е анонсиран отказ от "Windows 10".
Което означава - доброволно-принудителен преход към "новата" версия.
Картинката за бъдещето си я донарисувайте сами.
 

dkmi

А останаха ли ползватели на тоя виндовс???
Понеже, още от 10-тата му версия е мега зле...за 11 да не говорим.
Лично за мен, Виндовс е неизползваем.
Отделно, работи ужасно бавно, бъкан е с реклами, не прави това което се очаква от него, и не на последно място - решава какво искам да направя, и го прави вместо мен.

Константин

Видях този скрин в Reddit, но както се казва "Совите не са това което са!". Файла е само 14.9 килобайта и възмжно това да не е дори .avi файл, а друг тип файл, който е с изменено разширение. Все пак всеки тип файл си има строго определена секция със служебна информация която го издава.
Но аз използвам Windows 11 на служебния ми комп и тегля доста забранени файлове и кракове(тегля ги от домашният си NAS), не съм имал никакви проблеми.
Имам приятели и те тестват 11 версия от миналата година, не са имали подобен случай никога, така че това явно е нещо друго, освен това Microsoft Pluton няма нищо общо с пиратските истории, той е на принципе "trust no one, verify explicitly".

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Цитат на: dkmi - 23-05-2023, 12:43:45А останаха ли ползватели на тоя виндовс???
Понеже, още от 10-тата му версия е мега зле...за 11 да не говорим.
Лично за мен, Виндовс е неизползваем.
Отделно, работи ужасно бавно, бъкан е с реклами, не прави това което се очаква от него, и не на последно място - решава какво искам да направя, и го прави вместо мен.
Интересно становище, не съм на същото мнение между другото!
Събрах си комп за игри само и е инсталиран на 22.11.2019 година (Windows 10 Enterprise), не е мръднала ОС, стабилно работи. Инсталирам и тествам много често нови програми, но не се чупи. На работата имаме Custom Build Windows 10, инсталирал съм ги някъде към септември 2018, изпратил съм ги на нефтените платформи в Северно и Норвежко море и от тогава още не са ги пращали за преинсталиране. Само махнахме Symantec Antivirus и Defender става по подразбиране, леко обновяване (Cumulative Update) и толкова.
Мисля че Windows 8 си беше гадна, но не съм я използвал.
За моя изненада 10 е изключително добра!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Цитат: ..."...OS може принудително да проверява ВСИЧКИ файлове за "нелицензирано" използване, и най-важното, да забранява те да се отварят..."...

Тук магическата дума явно е "...МОЖЕ...".
Т.е., "МОЖЕ" да проверява, а "МОЖЕ" и да не проверява... Нещо като ..."...цар на Персия..."..., както и ..."цар на НЕ-Персия..."...

На всички Любители на Ябълката - Успешен Ден!
(...и... "пътят към ада е постлан с добри намерения..."...).
Картаген трябва да бъде разрушен!