Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 07:50:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 167
Total: 168

167 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

термопаста за MAC PRO 2009-2011

Започната от kucheto, 07-03-2023, 13:12:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kucheto

Каква термопаста бихте препоръчали, маковете се натоварват. Мисля, че е сложена arctic mx , но не знам , коя серия, трябва да проверя, все пак , ще се радвам ,за вашите мнения. Със сегашната паста държи 40градуса, при отваряне на някои приложения и работа достига до 55градуса?

thebest1978

Arctic MX4 или MX5,но сегашните ти температури са отлични.

kucheto

Последния път, мазахме мх4 май , но не цялата спринцовка. Пастата беше 2-3 грама , смисъл , не някаква 10 кубикова. Тези дни ще отворя и видя как седят нещата ,и ще сложа останалата част. Въпреки, че повечето казват , да се покрие процесора до такава степен , че да не излиза извън него.

zlia

Термопастата се слага на супер тънък слой, колкото да обере неравностите между радиатора и процесора. Една спринцовка я ползвам с години. Поне такива са ми знанията от преди 15-20 години де :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

kucheto

значи, ще видя, колко се е разнесла и ще доизравня или добавя. Благодаря за информацията на всички

thebest1978

Пак казвам,температура от 50 градуса е перфектна,даже е ниска...

bluesky

Добър Ден на Всички!

Всички "майстори" на дигитални технологии препоръчват, цитирам:
..."... оризово зърно термопаста..."... и не повече.
Колегата "zlia" е прав - целта на термопастата е да осъществи "връзката" между радиатора и съответната микро-схема, (процесор, памет... прочее), т.е. убира микро-неравностите между тях.
Т.е. нанася се ТЪНКО!

Термо-паста Artic MX4 не е кондуктивна, следователно е електронеутрална.
Това е и предимството и, пред дори по-термопроводими, но... електро-проводими пасти.
Производителя твърди, че 8 години гарантира нейните качества.

Вие решавате. Вашият Живот е във Вашите ръце.

Adamov

Цитат на: zlia - 07-03-2023, 20:04:32
Термопастата се слага на супер тънък слой, колкото да обере неравностите между радиатора и процесора. Една спринцовка я ползвам с години. Поне такива са ми знанията от преди 15-20 години де :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Абсолютно правилно. Аз също с една спринцовка карам буквално години.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

kucheto

благодаря на всички. видях,че пастата е мх5, като спинцовката е 2гр  и виждам,че половината е нанесена. Ще видя тези дни, колко има и колко е прокрила пастата процесора, ще махна излишното, ако трябва.

bluesky

Става.
"Artic" имат добра серия охлаждащи продукти.
Провери доколко, (ако въобще), "Artic" МХ 5 е електро-проводима.
Ако е - достатъчно е да бъде нанесена по-точно, (да не излиза, да не се разтича) извън видимата повърхност ма конкретната микро-схема, за да не "закъси" някоя друга връзка.

"Мажи" смело, но... много тънко...!

Успех!

kucheto

Сега ще прочета, ако мх4 е по-добра,ще махна 5-цата и сложа 4-ка, не и е проблем , не съм педант, но си държа на техниките и искам, ако мога нещо, което да е малко по-добро от другото и имам възможност , да го направя или сложа

bluesky

#11
В под-форум

"The Best Design Studio Еquipment
[ Отиди на страница: 1, 2 ... 18, 19 ]"

можеш да видиш и колко паста съм слагал Аз на конкретна схема.
Там е слагано мно-о-о-го малко вповече, (почти толкова, колкото трябва). "Arctic MX 4".

И сега, впрочем, градусите са Ти в нормата.


kucheto

тези дни, ще махна мх5 , ще сложа мх4, дори , като по-стара "версия" я хвалят доста повече и по това, което прочетох, може би, това е по-добрия избор - за сега, но ще видим, ще драсна и за температурните разлики.