Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 14:31:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 132
Total: 132

132 гости, 0 потребители

Въпрос и мнение….

Започната от Fifata, 08-02-2023, 18:48:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

Гледам в ибей има супер яки оферти на чисто нови Mac Pro 2013 година с 3 години гаранция от Америка.
Машината е с 1 процесор, 16 рам, 256 ссд и видео някакво фире и с доставка, ДДС и мито излиза малко над 600лв.
Дали си заслужава за втора машина?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

godo

Мне. След като M1/M2 мини е по-бързо..и харчи много по-малко ток:).
Mac only

angelvn

Бих си взел едно ако бях колекционер на технологични джаджи (и живеех в къща, където да мога да ги съхранявам както си трябва).
Все още стават за непретенциозна работа, така че една такава машина може да се ползва още някоя-друга година.
600лв е добра цена.
UI designer and developer

Fifata

На мен ми трябва, за всякакви разни тъпотии ама не и за сериозна работа ;)
Просто ме кефи дизайна и за това искам да си взема едно. Не ми е проблем да си взема и мини с м2, ама не е в това въпроса :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

angelvn

Ами...аз не бих му мислил много в такъв случай :)
И на мен ми харесва дизайна.

Иначе за енергопотреблението, ето връзка за проверка: връзка

Сред про-тата от 2010, 2013, 2019, най-икономична е точно тази кутийка от 2013г. Вече, при М1/М2 нещата са други.
UI designer and developer

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Много полезна и показателна "връзка" е привел Колегата.
От нея също става абсолютно ясно защо ТОЧНО и в тези "Pro"-та още има заложена остатъчна, полезна Стойност, (без аналог...), при това за дълги години напред...

Тъй като продължавам да използвам именно "Pro" Версиите на Интел Работни Станции Apple, дори бях формирал Графични Инфографики, относно определени "предимства" на подобни Станции, (до и след UpGrade), на процесорните им Ядра.
Би могло да бъдат публикувани и във Форума Ни, (ако случайно някой "мръдне" с мнение Секцията "The Best Design Studio Еquipment", за да не цапаме с непоискани мнения другите Секции...)...

Отново в Темата.
За Дизайн, (ако е свързан и с Принтиране на "Реална" повърхност, (хартия или друга...)), са нужни колкото може повече ресурси от всякакво естество, (и то не обезателно винаги скорост...), а по-скоро Обемни ресурси.
Въпросът при Дизайн-а опира и в това, че след всяко "кликване", Съществото, опитвайки се в Дизайна, е призвано да оцени внесените изменения, (относно форма, обем, цвят, пропорции...), което позволява дори на Машина с по-скромни днешни възможностти по скорост, да се справя успешно.

Именно, според Моето скромно мнение, Обемните Ресурси в Дизайна правят тънката разлика между неефективен и ефективен Проект.   

kucheto

и аз ,точно , днеска гледах тези машини на про сериите 2013, гледам по 600-700лв, аз бих си взел, ако имах нужда и нямах още няколко машини вкъщи. Най-старата ми печка е мак про 2008, отваря всичко без проблем, работя си на мойте пограми, да по-стари версии,заради операционната система, ама на мене на този етап ми вършат работа. Дразни ме малко, че не мога да отварям всякакви приложения,както и сайтове,заради не най-новия ъпдейт на сафари ,заради операционната система, Която е yosemite, но ги преглъщам за сметка  на другото. Дори съм инсталирал хром, тоя леш, и пак не ми отваря всички сайтове, но ще го преживея. Зависи за какво иначе го търсиш, мои познати имат 4.1 и 5.1 работят и правят всичко на тях, дет се вика, вадят си хляба все още , без проблем,

Fifata

Преди 1 година когато се занимавах с обработка на снимки сигурно щеше да ми е слаб :)

Сега ровя в интернет и схеми на коли и части :)
Демек ще върви работа на милион процента ама е така кефа да си имам кошче дето харчи много ток :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

#8
Добър Вечер на Всички!

Относно сметките за електричество. Винаги ги плаща Клиента.
Освен това, ако сметките за електричество за една, две, три... Машини, (Работни Станции) ви смущават, то това значи, че:

- или цените са ви ниски, (това може би значи, че качеството ви е ниско, и по-добри цени не можете да получите...), или бизнес уменията ви са посредствени, и не сте способни да защитите цените , които сте обявили... тук възможностите за вариации са много), но определено - нещо не правите както трябва.

- възможно е Региона ви за операции да не е способен да поддържа бизнеса, който предпочитате. Сменете Региона. Или се примирете. И това е концепция.

- ако не можете да излезете от този кръг, то може би трябва да правите нещо друго, не и бизнес. Добра опция тогава е да работите за някого, и той да се оправя със сметките.
Но ще трябва да се задоволите с това, което ви се плаща.

- ако това, което се предлага в Интернет, ви трябва ВСИЧКОТО, лекувайте се. Животът е по-важен от всякакви дигитални измислици.

- важно е да се знае, (Вие определяте), за какво точно използвате Машините. Ако са ви нужни повече ресурси, от възможностите на тези зверове, значи ясно - купувате нещо друго, (навярно по-скъпо). Важното е да ви "кефи" Вас - не всичко са "пари" нали... и даже най-важните неща на този Свят са винаги безплатните, т.е онези, които е невъзможно да бъдат купени.