Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 21:07:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 100
Total: 100

100 гости, 0 потребители

По-бързо падане на батерия след смяна на оператор

Започната от hgeorgiev, 12-01-2023, 17:26:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hgeorgiev

Здравейте. Днес минах от Виваком на А1. Телефона е 12 мини. На Виваком бях на 5G, на А1 имах лека изненада защото се оказа, че плана е 4G. Работата е там, че батерията на телефона започна да пада осезаемо по бързо след като сложих картата на А1. Сега съм в къщи на wiFi и ще видя дали е от мобилните данни или нещо друго има. Рестартирах телефона. Нямам някакво смислено обяснение. Някой ако има идея - добре дошла. :)

bboyg

12 mini, като цяло се слви с доста слаба батерия, НО какво мога да ти кажа от опит - при слабо покритие на мрежата, не е нелогично да харчи много ток. В Ямбол, където живея, има едно пространство в моя квартал, където е направо кошмар откъм обхват и хората които живеят/работят в района, си ходят със зарядните в джоба и телефоните са им постоянно печки.

ProstoAZ

Батерията пада от много неща и често пада нелогично.
Като цяло, я зареждай когато както можеш, няма да й навредиш никак.

Много са действията и са толкова много, че вече съм спрял да мисля какво да направя.

Ето, снощи заредих айфон 13 про догоре, изключих го от заряда и за 8 часа през нощта беше паднал с 20% процента! Обикновено пада с по няколко. Докато прегледам за около половин час нещата в леглото, батерията стана на 65.

Толкова са много факторите, че няма смисъл да ги мислиш.
Цъкай си и зареждай често.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Може да имаш по-лош обхват и затова да пада батерията. На жена ми проблема с нейната 13ка е такъв и накрая излиза, че нейния телефон издържа колкото моят 13 мини....само защото не иска да се прехвърли на оператор с по-добър обхват в района.
Снощи докато цъках из Фейсбук (на мобилни данни при пълно покритие/5Г мрежа) изведнъж телефона загря и за 15 минути заряда на батерията спадна с 5%. Така че понякога може и да е от софтуера (нещо да гличне или да иска временно по-сериозен ресурс).
UI designer and developer

hgeorgiev

А, да. Изобщо не и робувам на бетерията и не ми дреме. Зарядни навсякъде. Просто ми стана интересно.