Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 11:09:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 55
Total: 55

55 гости, 0 потребители

iOS16 и macOS Ventura на български език!

Започната от KurtiMakarov, 07-06-2022, 09:49:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KurtiMakarov

Apple пуска Български език в iOS16 и macOS Ventura !





Fifata

Не знам дали има apple фен в България дето да се изкефи на тази новина :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

shaman

Цитат на: Fifata - 07-06-2022, 10:00:13
Не знам дали има apple фен в България дето да се изкефи на тази новина :)

;)
Преди много години (говоря за '90-те на миналия век) MacOS (класическата) беше невероятно добре локализирана на български.. Това, когато Windows нямаше дори и подредба на клавиатурата.. След това ни зарязаха...

Признавам си, че дори и аз, който по принцип мразя операционни системи на български я ползвах ;)

DUDE

За Apple феновете и по техническите потребители едва ли ще го ползват. Около мен наблюдения които имам са, че доста хора го ползват на руски или това е причината да сменят на андроид, че няма български. Но съм на мнение, че щом ще продаваш продукт в България е добре да има меню и упътване на български.
MacPro 4.1@5.1

Adamov

Българското меню на iPhone-a изглежда доста приятно. На този етап, смяната на българска локализация на macOS и watchOS не довежда до промяна и си остава на английски.

Lock screen-a e доста як и аз лично намирам нотификациите в долния край на екрана за по-удобни. Само първите няколко пъти по инерция поглеждах нагоре.

За първи път (не съм ползвал официална версия последните поне 5-6г.) в бета версия батерията ми пада толкова бързо. Но предполагам е нормално и ще го издържа някак си.

macOS-a съм го сложил на работният компютър. Днеска цял ден цъкам на него и нямам никакви фрапантни бъгове. Все още не съм пробвал Passkeys, което е доста любопитен feature.

Мога още да изпиша ама айде да не ви губя интереса :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Операционна Система Apple на Български.
Би могла да е интересна за оффиси, където персоналът не разбира английски, и не е ефективно да бъде учен.
Тогава при софтуер с ограничен достъп до Цялата Операционна Система, и използван само по конкретно, (или с ограничено ниво на достъп) - например, занасяне на Данни в базиданни, набиране на конкретна информация по Регистри и пр., би могло да има смисъл използването на Операционна Система на Български.

Дори и тогава - от една страна, обучение на персонала, (на определено ниво), както и смело решение на Собственика да напусне "кутията на мислене" и да зареже и Windows, и куче марка компютри, или от Dell или Sony да се прехвърли на Хардуер Apple ще бъде равно на геройство.

Аз лично надушвам бъдеща "цифровизация" на Населението, пишещо днес на Киррилица. А това са десетки милиони.

KurtiMakarov

Цитат на: Fifata - 07-06-2022, 10:00:13
Не знам дали има apple фен в България дето да се изкефи на тази новина :)

Защо да не се "Изкефи". Никъде не е казано ползвай го или нещо подобно. Все пак това е едно уважение към нашия роден език !

Пиф

Хора, защо така говорите? Разбира се, че е добре да има български интерфейс. Сигурен съм, че ще го ползват много хора. Често срещам да се използва интерфейс на руски, особено от незнаещите английски, просто защото е най-близък до нашия, а и всички родени преди 80-та сме го учили. Явно с течение на времето толкова сме свикнали с английските термини по подобни устройства, че българския ни изглежда странно и чуждо. Като се огледаш (в България)  виждаш, че тези, които имат поне по една ябълкова джаджа никак не са малко, дет се вика - наринали сме им маса пари, можеха отдавна да ги преведат тези операционни системи.

Fifata

То много отдавна трябваше да направят и официлен магазин в България, че да може да се купят всички продукти, а не да се чудиш кое от къде и как да го вкараш или купиш... ама това е друга тема.

Мен повече ме вълнува кога siri ще заговори на български :) е тогава ще е голям цирк :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Сири ще говори на български след около още 15г. Толкова ще й трябва за да го научи сама...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

turieca

Пеца, даже подозирам кое ще е първото словосъчетание, което ще изрече. ;D

Fifata

Ако и сложат самоучител от разговорите на българите, със сигурност ще се научи да псува като каруцар преди да каже смислено излечение :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Цитат на: turieca - 08-06-2022, 12:34:27
Пеца, даже подозирам кое ще е първото словосъчетание, което ще изрече. ;D

Нямаш идея в колко права посока мислиш  ;D ;D

Обаче като сложа телефона да зарежда и батерията става плоча за печене на риба/яйца/месо и т.н.

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Константин

Цитат на: Adamov - 08-06-2022, 11:45:30
Сири ще говори на български след около още 15г. Толкова ще й трябва за да го научи сама...
Пепи
Раните ли гуде?
Ваща мачка мажка ле е?
;D
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

fpyyh

Тъщата ползва на руски, който също не говори, така поне ще знам за какво ме пита, като се обажда за някаква поредна техническа драма. Че може би и баба ми ще се уреди с iPhone.