Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:29:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 62
Total: 62

62 гости, 0 потребители

ОФИЦИАЛЕН наистина работещ професионално Apple Service - Оpa - solutions

Започната от ProstoAZ, 10-09-2021, 09:47:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Привет вам.

На скоро ми се наложи да се консултирам със сервиз. Реших да погледна през апъл сайта какво подава за България, от любопитство.

Подава ми четири възможности (за София), които са Криейтив, АйСтайл, BULGRAM и OPA solutions...

Последните две фирми не бях ги чувал, но се консултирах с моите хора от Dice.bg, а те ми посочиха твърдо и с две ръце: http://opasolutions.net

За пръв път ги чувах, не знаех нито историята им, нито друго, затова ги посетих и успяхме да свършим страхотна работа.

Всъщност там са пичовете от първия и истински Криейтив, който в последствие се разцепва. Тези момчета имат опит с апъл от 15 години и са истински професионалисти.

В момента ми казаха, че Криейтив били спрели сервиза си за 6 месеца, защото хората им напуснали. Не работят качествено, защото няма кой. АйСтайл е на границата, а другите се занимават повече с компютри BULGRAM.

И така, след малко разследване, малко препоръки и малко опит на място с живи хора, смея да твърдя, че http://opasolutions.net са вече екипът, на който аз ще се доверя.

Пиша този пост, за да имате информация, а не за да ви агитирам. Вие сами ще си проверите, ако желаете.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Преди 4г като бях на интервю в криейтив ми казаха 700лв. заплата. Та не се изненадвам, че нямат хора.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Но пък Криейтив отварят пак стария си офис на Фритьов, защото ги гонят май от предишния... И все пак, в момента качеството при тях не е ок...

Тия пичове веднага ми откриха поръчка, проведоха няколко чата с Апъл, свършихме работа за час-два.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Fifata

Писах им на лайв чата да видя за батерия за телефона, ама така и не ми отговарят вече 1 час :) а уж пише, че отговарят веднага :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ProstoAZ

Във вайбър веднага ми отговарят.
Ако им звъннеш, вдигат веднага и си говорите:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Metal

Ще ги пробвам! и ще споделя резултатите с моя сложен случай:
Наскоро ми върнаха Макбуук Айр-а 2012 от Криейтив защото смяната на батерията не помогна, тя не се зареждаше... и не можаха да решат проблема. Слава богу поне ми възстановиха парите за батерията и труда.

veskop

Мисля и аз да ги пробвам с проблемна клавиатура на макбук про 2019....

bluesky

За огромно Мое съжаление, отново се оказва, че съм бил прав... ;D

С подозрение, и днес, след толкова техни "подобрения", се отнасям към лаптоп-ите принципиално.
И както показва Практиката, не един и двама не могат да си вършат работата заради проблемни клавиатури, батерии и прочее... спокойно може да се каже - фабрични дефекти.

Бихте ли Ми обяснили, на Мен, обикновенния Човек, къде толкова ги разнасяте тези чудесии... в кафенетата ли си вършите пряката работа, или по градския транспорт...
Дори да предположим, че без преносим компютър не можете, (по някаква непонятна за Логиката причина...), самата Идея непрекъснато да ръчкате кабели за подключване и изключване към външен Екран Ми се струва вандалска...

Една наглед тривиалност - какво би станало, ако основната работа, (каквато и да била тя...), се върши на мощна стационарна Машина, а лаптоп-ът се използва САМО за допълнителна, тук-и-там подключване към Мрежата, пренасяне на данни, презентации...
Аз лично бих правил така. Или нещо изпускам...
Просветете юношата, ако обичате... 

angelvn

Встрани е от темата, ама...представи си, че си в ролята на свободно практикуващ / контрактор. По принцип си работиш от Варна, но за следващите 6 месеца се налага да си в Мюнхен, после те викат в Хамбург.
В куфара да слагаш машини от по 10-15кг, които по летищата знаем как летят и падат няма да е много добра идея.
Има си нужди и нужди, и е хубаво да има решения, удовлетворяващи всички.
UI designer and developer

bluesky

Ясно.
За сериозно пътуващи специалисти също се налага да имат и лаптоп, (достатъчно мощен за предвидената работа).
Тогава стационарните Машини остават у дома, (предполагам).

Резонно и логично.
Благодаря!

bluesky

Като допълнение - явно е и важно с какви Файлове се работи всекидневно.
Когато имате леки Късове работа, (72/96 dpi), с тях леко би се справяла почти всяка Машина. При по-тежки, и значително по-обемисти Файлове, (минимум 300 dpi), се налага Машината да е много по-мощна общо.
Евентуално алтернативен вариант, разискван също в този Форум - отдалечена връзка чрез лаптоп с основните Ви, стационарни Машини, разположени там, където пребивавате "постоянно".

Ставката удари летвата със зашематяващите 11 стотинки... ;D