Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 13:27:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 131
Total: 131

131 гости, 0 потребители

Recovery Partition for MacBook Pro 3.1 2007

Започната от iPeichiny, 14-07-2021, 16:34:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPeichiny

Здравейте?
Неволно изтрих Recovery Partition на компа.След рестарт се появи питанка.Имам оригиналните DVD за Tiger,Leopard u Snow Leopard,но са в България.Четох тук - там,но не мога да се оправя,затова търся по-лесния начин,а именно някой от този форум на български,
да ми каже как да оправя този проблем!
Знам,че тук има много колеги,които разбират страшно много...

Благодаря!!:)
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

angelvn

Не съм сигурен с каква версия на mac OS си, но ако има случайно неинсталиран системен ъпдейт, може да опиташ да го инсталираш и така Recovery partition-a да се само-възстанови.

В случай, че още ползваш Snow Leopard и ти се занимава с преинсталация или просто искаш да си направиш инсталационна флашка:
1. Сваляш си отнякъде инсталационния имидж файл със Snow Leopard. Например от тук: Archive.org - Snow Leopard (не съм пробвал дали работят линковете);
2. Маунтваш файла (цъкаш два пъти отгоре с мишката).
3. Пускаш Disk Utility и форматираш флашката си, оставяйки името по подразибране Untitled, а за файлова система: Mac OS Extended Journaled;
4. Цъкаш на новосъздалия се на флашката дял Untitled и след това на бутона Restore (в горната част на прозореца на Disk Utility се намира);
5. Посочваш за Restore From: опцията Mac OS X Install DVD (монтирания имидж по-рано) и цъкаш на Restore.
Чакаш процеса да приключи и си готов - имаш инсталационна флашка с Mac OS X Snow Leopard.

В момента единствено за тези два варианта се досещам. Ако някой друг съфорумец може да предложи друго, по-добро решение, нека...
UI designer and developer


iPeichiny

Благодаря на Angelovarna u KurtiMakarov за това че ми отговорихте!
Искам да обясня проблеми си по-обстойно.
Значи...
На първия партишън си инсталирах 10.8,а на втория 10.10.След като поработих доста с 10.10 и разбрах,че Мака се държи доста добре с него,реших да махна 10.8,но фаталната грешка я направих с Paragon като изтрих първия партишън заедно с Recovery.На по-старите Макове,какъвто е моя,Recovery e с инсталационни DVD,които идват със самия компютър.След рестарт се появи папка с мигаща въпросителна.Какво ли не съм пробвал...option,PR.....ETC...нищо не помага.Гледах клип как се слага SSD на Мак като моя.След като човекът го постави,и на него му се появи фолдер с въпросителна и той каза,че сега му трябват тези DVD за инсталация. https://youtu.be/PRZm6HBaTeU .Моите са  в България за съжаление.Имате ли някаква идея как да се оправя или да чакам евнтуално да се прибера,не знам кога?!?
Благодаря ви!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

ggzy

If you can't start up from macOS Recovery
If your Mac can't start up from its built-in macOS Recovery system, it might try to start up from macOS Recovery over the Internet. When that happens, you see a spinning globe instead of an Apple logo during startup:
To manually start up from Internet Recovery, press and hold either of these key combinations at startup:
Option-Command-R
Shift-Option-Command-R

https://support.apple.com/kb/index?page=search&q=internet%20recovery&requestid=&product=&currentPage=1&locale=en_US&includeArchived=false&doctype=&supportAnswerIndex=2
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

iPeichiny

Блаодаря!
Но не става по никакъв начин.Какво ли не съм пробвал.
Ето какво намерих в нета...

The recovery partition was introduced with Lion 10.7, before that unless you set one up manually you never had a recovery partition, holding Command-R requires at least 10.7......which you've already found ouT. Your MacBook shipped with install discs, you need either the original install discs or a retail Snow Leopard disc. If you don't have the originals you can call Apple and give them your serial number and they'll sell you a set. Or you can order a Snow Leopard install disc for $20 here http://store.apple.com/us/product/MC573/mac-os-x-106-snow-leopard
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Adamov

Опитай да намериш Recovery Partition Creator 3.7 и пробвай с него. В движение съм и не мога да ти дам директен линк.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

iPeichiny

Здравей,Адамов!
Благодаря,че ми отговори!Не знам на какво да даунлодвам въпросния  Recovery Partition Creator 3.7,след като Мака ми не пали въобще,стои си фолдера с въпросителната в него и мига...Моля,ако имаш някаква идея,пиши ми!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

ggzy

Дай скрийншот след Shift-Option-Command-R и Option-Command-R
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

iPeichiny

В Норвегия съм,скриншот не мога да пратя от iPad a,не става,или просто не знам как,моляза извинение,но това,което се появява след всичките възможни коммбинации е https://www.google.com/search?q=question+mark+on+mac&client=safari&channel=ipad_bm&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwixmO-uwvHxAhVrkosKHWj2Ac8Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1009&bih=617#imgrc=zK1ovTz_EeuIBM

 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

iPeichiny

Моля Модератора да изтрие темата!
Благодаря на всички!!!!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been