Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 18:49:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 86
Total: 86

86 гости, 0 потребители

Търся сервиз MacBook Pro

Започната от russeff, 29-12-2020, 13:16:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

russeff

Здравейте,

Имам един MacBook Pro 2011 с проблем във видео карта. Или не може да стартира или ако стартира след няколко секунди се появяват вертикални линии. Иска ми се да го съживя, понеже е изключително запазен.
Можете ли да ми препоръчате сервиз или ако някой знае дали въобще може да се оправи този проблем?

Благодаря.

Fifata

А защо не потърсиш refurbished дъно от iFixit или нешо такова?
Не знам колко са читави ребол сервизите тук и дали ще сменят чипа или само ще го духнат и ще ти вземат 200лв :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

russeff

Не се бях сетил за този вариант! Благодаря, ще проверя там как са цените.


Цитат на: Fifata - 29-12-2020, 13:25:07
А защо не потърсиш refurbished дъно от iFixit или нешо такова?
Не знам колко са читави ребол сервизите тук и дали ще сменят чипа или само ще го духнат и ще ти вземат 200лв :)

thebrainless

Играл съм го това, в случая ще си купиш много кратко време живот на машината. Не си заслужава.
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

Refurbished дъно само ако е от тези, които заменяха по програма развалените. Иначе brainless е прав. Печелиш за кратко живот.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

russeff

Ок, благодаря. Тази машина реално ми е абсолютно излишна, но нещо се присетих тези дни. От години стои в шкафа в офиса.

Цитат на: thebrainless - 29-12-2020, 16:43:01
Играл съм го това, в случая ще си купиш много кратко време живот на машината. Не си заслужава.

russeff

Благодаря, Адамов. Потърсих в IfixIt, но са доста скъпи и не си заслужава. Ще мисля какво да го правя този мъртвец:)

Цитат на: Adamov - 29-12-2020, 16:54:42
Refurbished дъно само ако е от тези, които заменяха по програма развалените. Иначе brainless е прав. Печелиш за кратко живот.

russeff

Здравейте,

Бих искал да споделя един малък успех с машината. След като умувах какво да правя намерих този сайт:
https://gist.github.com/cdleon/d1eff7246a25193304284ecec40445b0

Следвах стъпките, но при рестарт ми връщаше дефектиралата AMD. След което последвах стъпките в долното видео и колкото и някои да ми се струваха ненужни и пича за мен лично е леко досаден, всичко тръгна и заспа вече трети ден при многократни рестарти, спиране, пускане и натоварване:
https://www.youtube.com/watch?v=iLft4N54zvU&list=WL&index=34&t=628s

Да, знам че вградената карта е кофти и слаба, но пък при мен това проработи и може да помогне на някой друг. При мен е за спорта, но на някой може наистина да му е нужно да съживи такъв мъртвец.

Поздрави и за много години! Бъдете здрави и наздраве на всички!

russeff

Здравейте,

Ъпдейт: Машината работи прекрасно и няма никакви проблеми с другата карта. Няма да пиша повече в тази тема освен ако не се прецака, но засега няма никакви симптоми да се случи това:)

kmonev

колеги, да не отварям нова тема. имам съобщение

"service recommended" за батерията на MBP 2016. Моля за съвет къде да го ремонтирам и колко горе долу струва смяната ? Предварително благодаря.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Fifata

На тез новите батерията не е ли залепена за корпуса с клавиатуарата и май сменята е доста сложна или невъзможна даже. Аз не съм сменявал и не знам, иначе като инфо защото имах макбук с прецакана клавиатура и питах в istyle сервиза за подмяна и ми казхаа клавиатура + корпус и батерия 900лв :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

oleg_sentia

Цитат на: russeff - 13-01-2021, 19:55:17
Здравейте,
Ъпдейт: Машината работи прекрасно и няма никакви проблеми с другата карта.
Здравей,
С такъв "ремонт" сте получихте прегрял процесор
Инсталирайте SMСfanControl и го вижте.
Пиша сега (на същия лаптоп) и имам 48 ... 52 С

russeff

Здравей,

Засега нямам никакви проблеми, но благодаря за информацията. Ще инсталирам софтуера, за да проверя какво е положението.