Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 18:30:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 81
Total: 83

81 гости, 2 потребители
foolish, BuSteR

Free Download Manager

Започната от Van Doich, 10-05-2021, 18:40:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Van Doich

Привет!
Имам проблем с програмата Free Download Manager
При опит да сваля нещо, постоянно се саморестартирва приложението.
Имам 3 Мак устройства с различна ОС и на две от тях го прави този номер със затварянето.
Когато стои в режим на изчакване няма проблеми, но като се опитам да изтегля нещо, уж започва да тегли и се затваря, след което изкарва прозорец за репорт!
Някой може ли да пробва как се държи при него.
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Константин

Изтегли си Downie, това е просто перфектно!
Има го в облака ми кракнато или просто си го купи
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Van Doich

#2
Цитат на: Константин - 10-05-2021, 21:25:56
Изтегли си Downie, това е просто перфектно!
Има го в облака ми кракнато или просто си го купи
Здравей!
Благодаря ти за предложението, но моят въпрос е по-скоро свързан с проблем с дадена програма.
Наистина, ако бях написал "Предложете програма за сваляне", това което си предложил щеше да е от полза.
Да, знам я Downie, въпреки че аз самият от много време ползвам Folx от която съм много доволен.
Та, да се върна пак по същество. Дъщеря ми, която до преди време ползваше и учеше изцяло на Windows, след преминаването към Мак, някои навици все пак си остават. ;D
Свикнала е с тази програма и затова и е качена на нейното устройство.
Още веднъж ти благодаря за отговора, но ще се радвам да се включи някой с отговор за конкретната програма, дали прави същите проблеми, дали и преди ги е правила, тъй като аз не съм я ползвал досега на нито един Мак.
Никакъв проблем няма да и кача друг даунлоудър, но все пак както се казва "Питай патило, а не старило".  :-\
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Petar Jamby

Не знам колко мога да съм полезен, но аз ползвам тази програма на Мак, вече поне 2 големи версии смених на ОС-а и нямам проблем.
Може би прочистване на инсталацията на програмата и сваляне наново?
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Van Doich

Цитат на: jamby77 - 11-05-2021, 11:17:45
Не знам колко мога да съм полезен, но аз ползвам тази програма на Мак, вече поне 2 големи версии смених на ОС-а и нямам проблем.
Може би прочистване на инсталацията на програмата и сваляне наново?
Здравей!
Можеш ли да ми кажеш с коя версия на програмата си и с коя ОС?
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Константин

Цитат на: VanDoich - 10-05-2021, 22:28:12
Цитат на: Константин - 10-05-2021, 21:25:56
Изтегли си Downie, това е просто перфектно!
Има го в облака ми кракнато или просто си го купи
Здравей!
Благодаря ти за предложението, но моят въпрос е по-скоро свързан с проблем с дадена програма.
Наистина, ако бях написал "Предложете програма за сваляне", това което си предложил щеше да е от полза.
Да, знам я Downie, въпреки че аз самият от много време ползвам Folx от която съм много доволен.
Та, да се върна пак по същество. Дъщеря ми, която до преди време ползваше и учеше изцяло на Windows, след преминаването към Мак, някои навици все пак си остават. ;D
Свикнала е с тази програма и затова и е качена на нейното устройство.
Още веднъж ти благодаря за отговора, но ще се радвам да се включи някой с отговор за конкретната програма, дали прави същите проблеми, дали и преди ги е правила, тъй като аз не съм я ползвал досега на нито един Мак.
Никакъв проблем няма да и кача друг даунлоудър, но все пак както се казва "Питай патило, а не старило".  :-\
Да, разбирам.
Съгласен съм че темата е относно определена програма, но понеже в 2021 година с тези високи скорости на интернета реших че никой не тегли файлове по този начин и си помислих, може би се използва за изтегляне на медиа файлове. Затова и предложих, но явно не съм разбрал идеята. Видях че може да се използва като торент клиент, това ли е всъщност при ложението и за мака във вашият случай?

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Van Doich

#6
Цитат на: Константин
Да, разбирам.
Съгласен съм че темата е относно определена програма, но понеже в 2021 година с тези високи скорости на интернета реших че никой не тегли файлове по този начин и си помислих, може би се използва за изтегляне на медиа файлове. Затова и предложих, но явно не съм разбрал идеята. Видях че може да се използва като торент клиент, това ли е всъщност при ложението и за мака във вашият случай?

Приложението и е като на всеки даунлоудър, основно за теглене.
Не знам какво толкова странно виждаш в използването и!
Тегли си абсолютно всичко, както Downie и Folx-a, - музика, файлове, програми, торенти (за последното почти не се ползва, защото дъщерята не влиза в торент сайтове). :)
Интегрира се към браузъра, има си разширение и общо взето върши всичко, което и останалите.
Както казах, не ми пречи да и кача Folx, примерно, който м/у другото ми е по-удобен от Downie, а и ако остава детето само да си качва втората, малко няма да се справи сама, тъй като врътката с интегрирането му е малко по-завъртяна от Folx-a, който просто си се интегрира много бързо и захапва всичко, което решиш да си свалиш.
Аз самият, допреди време си ползвах Transmission, но после свикнах с Folx и за момента не бих го сменил с друга.

На Downie-то, когато го бях изпробвал, хареса ми че е на български и е изчистен интерфейс, но хубавото беше само това.
За да го интегрирам към Chromе-a трябваше да свалям ръчно разширението му от някаква препратка, после да го интегрирам към браузъра, но така или иначе пак свалянето с него ставаше след няколко клика, да избирам, да посочвам и т.н. Нещото, което с Folx-a го няма като действие, за да сваля нещо си.
Там просто в момента в който натисна сваляне в сайта, веднага ми изкача прозореца на програмата за сваляне с информация на това, което ще бъде свалено, както и примерно при сваляне на клип от YouTube, дава ми право на избор за резолюция.
Не ме разбирай погрешно, благодаря ти за предложението, но за момента исках да разбера, дали тези проблеми ги прави само при мен въпросната програма.

П.С. За Downie-то говоря по памет, тъй като бях я пробвал, но не ми беше толкова улеснено и не се задържа повече от 2-3 дни на компютъра ми.
Може и да са променили нещо в него! ::)
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Petar Jamby

Извинявам се за закъснението,
ОС Биг Сър, 11.3.1
Free Download Manager - 6.6.0.2261 (beta version)
QT version 5.12.5
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Van Doich

Цитат на: jamby77 - 16-05-2021, 18:26:38
Извинявам се за закъснението,
ОС Биг Сър, 11.3.1
Free Download Manager - 6.6.0.2261 (beta version)
QT version 5.12.5
Благодаря ти!
При мен е последната версия 6.14.1....
С "Catalina" съм и постоянно се рестартира, в момента в който започне да сваля нещо си!!!
Ще пробвам и твоята версия, която е и по-стара че и "Beta" отгоре натова!
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Van Doich

#9
Аз всъщност открих проблема.
След версия 6.9.хххх вкарват български език и при задаване като език по подразбиране, програмата се рестартирва с прозорец за грешка!
Изпробвах всички възможни версии от 6.6... до 6.14... и всички работят без проблем, ако не се промени езика на БГ.
На английски език няма проблеми!
Напълно е възможно да дава бъгове при избор на кирилица, въпреки че много по странно ми е, че в предни версии имаше руски интерфейс, а в последната 6.14... няма го наличен за избор, но пък има "Български", с който пък така или иначе се бъгва!!!
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013

Petar Jamby

Ааа, аз избягвам софтуер да пускам на БГ, затова сигурно не съм забелязъл
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Van Doich

#11
Всъщност, точно кирилицата се оказа проблема с програмата.
Дъщерята е избрала "български език" по подразбиране в системата и съответно приложението се инсталира автоматично с български интерфейс.
Ако не бях тествал 10-15 версии на програмата, още от времето когато нямаше БГ език, щях все още да си блъскам главата.
Въпреки всичко, предполагам че моят проблем с избора на кирилица е проблем на местно ниво, в противен случай разработчика щеше да го е коригирал от има-няма 7-8 версии насам.
Ще трябва явно да и барам регионалните настройки и скриптове!
MacBook Air 13" - 2015
MacBook Air 13" - 2012
iMac 21,5" - 2013
iPad mini - 2013