Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 05:23:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 854
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Рендване на RAW в Preview и PS

Започната от appuser, 28-01-2020, 22:02:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

appuser

Не знам как вървят версиите на ACR, но преди години хубавите цифрови снимки бяха по-малко. Тогава ACR беше още скромно пакетче, където имаше некво куцо "възстановяване" и още един тъп алгоритъм. Откакто се появи RAW с повдигане на сенки и омазване на светлини, цифровата фотография се настани на нови върхове. Вече може да курдисаш какво да е на статив и да изпляскаш Милкей вей готов,  като за... осми март.

Преди години ми направи впечатление, че Preview доста добре се справя с шумопотискането, в някои случаи по-добре от PS и дори се е случвало оттам да експортвам tif за обработка. И досега обаче не ми е ясно какво това ползва за рендване на суравите файлове. Преди се инсталираше нещо допълнително, за да ги отваря, което вероятно значи, че не ползва jpeg, за да отваря raw.

Тука сега отворих една картинка да я погледна и гледам, бре!, омазало я катo за пловдивския панаир. Това , което се вижда е, че вторият план е забърсан яко, докато долната част – принципно по-шумава като по-тъмна, е оставена по-неглиже. Точно обратното e в магазина за шопи. Средният план дере, а сенките са зализани. И се питам: защо така, боже мой, goddamnfuckinbitchiz. На 100% са и двете картинки, едното по-голямо май. (Щом Превюто ги дава по-големи, значи е по-добро, нали така.) Понеже пише раздел Общи приказки, викам да пообщоприказвам малко. Снимката в Preview не е пипана, вижда се какво е направено в ПС, за да се уеднакви небето.

https://www.dropbox.com/s/t66xhu9cpxymtp2/Screen%20Shot%202020-01-24%20at%2013.22.11.png?dl=0

PS С удоволствие ползвам едн конвертор – RawPhotoProcesor. Това не е софтуер за създаване на изображения, защото те се заснемват, предимно, и шефът му е знаел за какво трябва да става въпрос.