Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 03:17:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 103
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 79
Total: 79

79 гости, 0 потребители

Колеги дайте съвет?

Започната от iKo , 29-10-2018, 09:45:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iKo 

Колеги, имам едно питане,
Имам два .pdf файла,който искам да ги отворя едновременно.До скоро можех да копирам колкото и да са файловете и като се отворят в Preview, се отварят в един общ файл.Сега не се обединяват, а се отварят по отделно.
Само да вметна че в настройките на Preview е отметнато да се отварят в един общ файл. И не мога да разбера от къде е проблема.Другото което искам да попитам е, че при два .pdf файла на единия мога да копирам - ред, изречение, а в друг файл при клик върху страницата не ми позволява да копирам ред или изречение.
Та единия въпрос е как и какво да направя да го отварям няколко файла в едни общ, и другия какво да променя в настройките да мога да копирам част от страницата, не да бъде "заключена"?

Благодаря предварително.
 iPhone XS Max Black  iPad Air 16 GB WiFi & Cellular Silver   iPad mini 3 16 GB WiFi & Cellular Silver  Beats Mixr High-Performance Headphones  MacBook Pro 13" Retina Display  iPod Nano 16 GB Gold Edition  Apple Magic Mouse 2  iWatch S2 

faire

По първия въпрос, и при мен се случва понякога. Няма логика, а по-скоро е бъг.
С мохаве ли си? В него има markup и в quick preview.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

При създаване на ПДФ файл могат да се включват един куп защити, мисля че забраната за копиране е една от тези защити
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Константин

Има програми който премахват тази защита.
виж дали в облака ми няма нещо което да ти помогне, търси папка pdf management:
http://pc.cd/52k

или си инсталирай PDFElement, тя прави всичко!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

jicall

Ако файлът от който искаш да копираш не е нейтив създаден, а е примерно от скан, то тогава нямаш директна опция за копиране. Но ако ползваш Акробат про DC, то влизаш във функцията Edit и ще можеш да копираш безпроблемно.
一番