Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 11:42:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 133
Total: 133

133 гости, 0 потребители

Macbook Air 13

Започната от Dobr3w, 07-10-2017, 20:13:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dobr3w

Здравейте, нов съм във форума. Решил съм да си купя Macbook air 13, но искам малко повече информация за него. Струва ли си парите, как се държи с photoshop i adobe premiere, трябва ли да си купя програмите, изобщо подходящ ли е за снимкова и видео обработка. Благодаря предварително.

Tonibg

#1
За мен 2015 година Еър 13" беше много добра машина за видео обработка на 1080п и снимки откъм характеристики, проблема там е екрана... отвратителна резолюция, ако можеш да събереш някой лев съветвам те да вземеш нещо с ретина екран. Дори базовия модел на макбук про 2017 ще работи по-добре от който и да е еър, екрана е невероятен и цената не е лоша.
Моя модел беше 8гб рам, 256ссд, 1.8гхц процесор core i5 2.9ghz turbo boost,и мисля че беше 6100 ирис графическа карта която ме изненада приятно с възможностите си.

angelvn

2015 година модела ще ти върши работа, по-надолу не е добра идея да се слиза.
RAM-та на машината трябва да е 8GB или повече.
Резолюцията на Еъра и екрана като цяло си е обикновен екран със стандартна резолюция за лаптоп. Може би и благодарение на това, батерията кара с 2-3 часа повече от моделите от Про серията за същата година (2015-2016). Споменавам го това, понеже може да ти е важно.
Аз заложих на Macbook Pro 13" Retina 2015. Ретина екрана ми позволява да вдигам "полезната площ" на екрана и така да боравя сравнително нормално с Фотошоп, когато не съм си у дома (и съответно свързал компютъра с външен монитор).

Приложенията от Адоб можеш да си ги купиш - цената е същата като за Windows потребители (все пак е абонамент и ОС-а не играе някаква роля в случая). Има ги и "излекувани" в случай, че ти се занимава с пиратски версии.
UI designer and developer

thebrainless

Еъра е чудесна машина за файсбук и гледане на филми, батерията е супер.
Stay hungry. Stay foolish.