Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 13:36:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

(нов) безжично прожектиране на smart TV

Започната от Kоzhuharov13, 02-09-2017, 18:26:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Kоzhuharov13

Здравейте , като за начало ... купих си макбук air  .. нов съм с тази система от към лаптоп.  Бих искал да ме посъветвате за някакви техники които да ми послужат занапред . Интересни програмки и като за начало да свързвам лаптопа за филми към телевизора .

jell0

Цитат на: Kоzhuharov13 - 02-09-2017, 18:26:03
Здравейте , като за начало ... купих си макбук air  .. нов съм с тази система от към лаптоп.  Бих искал да ме посъветвате за някакви техники които да ми послужат занапред . Интересни програмки и като за начало да свързвам лаптопа за филми към телевизора .


Ако телевизорът има DLNA, може да сложиш DLNA сървър на лаптопа. Преди си играх с Plex, но има и по олекотени решения. Лично аз си предпочитам добрият стар HDMI кабел. В твоя случай ще ти трябва и  Mini DisplayPort to HDMI  адаптер.

ggzy

Ако имаш и айфон, завърши системата с едно Apple TV. Стриймвам си и Plex  и HBO Go от телефона. Локално съм решил проблема с едно Коди (телевизора ми е китайче с Андроид) и  NFS sharing на Еъра.

И те така  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Kоzhuharov13

Всъщност имам и ipad, ipod , iwatch , iphone сега и macbook air ....остава ми и apple tv ... но нямам идея за какво може да се ползва безплатно тук ...
Впрочем има ли някаква тема за начинаещи като мен да разгадая тази система как работи ...

кои приложения са перфектни , нужни и безплатни ...
Какво правите като цяло на макбуците ... все още ми е криво .. и си работа от време на време с windowsa ... тъй като с мака ми е малко бъгаво ...
като цяло марката си я позлвам от 7-тина години .. но не ми се даваха 3 бона за лаптоп .. но уви .. дадох ..
Ще се радвам да ме насочите и да ме зарибите да остава бъгавите прозорци ... и да заживея в едно ново време ..

faire

Хаха, какво правим на макбуците ли?
По-скоро ни отговори за какво си го взел - да работиш на него или за браузване и мултимедия?
Перфектни, нужни и безплатни приложения има много. Въпросът е какво ти трябва. Аз например първоначално си взех Мак, за да направя един уебсайт, без да се уча да пиша код. На времето нямаше такава програма за уин. Адоби програмите photoshop и indesign като цяло работят по-стабилно на мак, но сега ако ти ги препоръчам, после месеци ще се учиш как да работиш с тях. Разбираш ли ми мисълта?


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Kоzhuharov13

Ето сега трябва да конвентирам едни аудио файлове от оригинален  диск , за да ги преслушам на мака ...
ще го използвам предимно за браузване и филми ... photoshop .. и тн.
Интересуваме дали има програма като Miracast,mirror .. да процектирам филми ... ще си взеха приставката за HDIM .  Но искам да знам дали може ..

С коя програма гледате блу рей филми ?
Музика?
Какви програми има на вашия мак? (Приложения)

Насочете ме малко ..

jell0

Какъв модел e телевизорът?

Музика от CD може директно да се конвертира с iTunes. photoshop си е платен и на Mac...

Kоzhuharov13


jell0

Цитат на: Kоzhuharov13 - 07-09-2017, 20:25:30
Телевизора е Sony bravia (android) .


Потърси вариант за  Airplay receiver app на Google play, инсталирай го на телевизора и използвай AirPlay mirroring от макбука или айпада.

Или си сложи един Mac Mini с AirServer вързан към телевизора и забрави за андроида :-)