Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:45:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 57
Total: 57

57 гости, 0 потребители

Хакинтош за тази конфигурация?

Започната от urgan, 09-08-2017, 13:55:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Здравейте,
възможно ли е да се инсталира 10,6 или по късна версия? Пробвах доста дистрота но без успех. Половина неискат да се инсталират другата половина се инсталират но неискат да бутнат. Дали видеото е проблем или нещо друго.

Компютъра е:
дъно: GA-H55M-S2
процесор: i5 сокет LGA 1156
рам: за момента е 2 гб, докато невидя че тръгва нещо.
Видеото е вграденото, нямам външна карта все още.

Преди години инсталирах на амд такива хакинтоши, сега с интелски компютър нищо не тръгва. Немога да разбера къде е грешката.

Fifata

С това описание не се разбира нищо.
Най вероятно проблема ти е във видео-то ама това може само ти да го знаеш, защото само ти знаеш какъв е процесора и с какво видео е.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

urgan

Повече от това което пише тук как мога да знам.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H55M-S2-rev-13#sp

Ако има някакви разновидности на тоя процесор и ако не ги пише на него също незнам как да ги видя. Този компютър съм го наследил затова някои неща не ги знам.

Fifata

Това което си дал като линк е описание на дъното. Процесора е съвсем различна част.
Вместо да се занимаваш с глупости и да си губиш времето, го дай компютъра на някой които разбира или му качи уиндолс и си цъкай така.
Ти щом не можеш да видиш какъв е процесора, не знам защо се мъчиш да правиш Хаки и т.н.
Не се заяждам, давам го като съвет. :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

urgan

Искаш да ми кажеш че ако има 3 вида (примерно) i5 процесора един няма да тръгне, айде стига глупости толкова ли е важно какъв е. Ще го намеря но няма да е днеска. Полезна информация даваш няма що. Казах ти инсталирал съм хакинтош, но тук се закучи с всички релийси които пробвах и съм сигурен че не е от процесора който не е бог знае колко стар все пак е i5. Има кардинално нещо което бърка работата, като например дъното или видеото, но ти се хващаш за процесора. Все едно исках някакво мнение.

Fifata

Има 100 вида и5 процесор. От който една доста голяма част имат видео което не става. От вградените видео карти тези който са вариант HD2500, 3500, 4500 и т.н. не работят.
А мога да ти дам повече информация като ми дадеш ти повече инфо какви са точно частите.

Твоето запитване звучи от типа... Карам Мерцедес и не пали. Има двигател и всички части, ама нямам идея дали е безнин, дизел и т.н. и въобще какво представлява.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

urgan

intel core i5 650
това е процесора, бензинов мотор е.

Fifata

От това което видях за процесора е, че няма да се разминеш без външна видео карта.
На този процесор видеото не се подържа от нито един кехт и е най лесно да си купиш една видео карта за 20-30лв която се подържа.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

urgan

Ясно благодаря.
Нещо ориентировъчно може ли да кажеш което би могло да се поддържа. Целта на този компютър ще бъде да го използвам като тайм машийн не ми трябва звук и други неща само за това ще е.

Fifata

#9
GeForce GT 430 1GB 128bit DDR3. Ето това съм ползвал евтино и работещо.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

freako

Здравейте, имам 2 въпроса:
1. Този форум дали е наследник на hackintosh.me, че бях някога член там  се присетих днес за него, но открих, че вече не съществува?
2. На това HP мога ли да сложа някакъв хакос като втора система за ползване на FinalCut понякога?

freako