Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 13:32:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Finder icon view

Започната от faire, 16-10-2016, 21:41:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Един въпрос ме мъчи от 5-6 години. Защо когато разглеждаме снимки във Finder icon view със стрелките надясно и стигнем до края на реда, не минава на долния ред най-вляво?

Има ли начин да се промени чрез команда в терминала? Има други файлови мениджъри, в които е наред (напр. Forklift). Моето решение е просто да дам надолу, но това сменя посоката към която "вървя", което прави нещата още по-неудобни, когато разглеждам снимки с quick preview, което вече е заело екранното пространство и не виждам какво става отдолу, а трябва да се пренастроя да сменям посоката на всеки "край" на реда.
Вярвам, че всички сте го изпитвали. Какво е вашето решение? По принцип 90% от времето съм в list view, където ми е най-удобно, но при снимки е друга бира...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Константин

виж и аз така се мъчих, инсталирах си Xee3 и това засега ми е най-удобно, разбира се за снимки говорим.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

За фото библиотеки ползвам Aperture и Photos. Питам специално за Finder-a. Иначе и с Preview.app става..


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

IVooDooI

 Аз в края на реда просто натискам TAB.

Константин

Аз преди като бях на Maverick си сложих Xtrafinder и той правеше това, но сега не го ползвам, погледни какво може, може би ще ти свърши работа.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.