Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 07:22:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 516
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 456
Total: 456

456 гости, 0 потребители

Upgrade на MacBook

Започната от Tinko, 24-08-2016, 09:31:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tinko

Здравейте колеги,
от близо 2 години имам Macbook Pro 13" Mid 2010, но вече започвам да забелязвам как се спъва малко по малко по време на работа, затова реших да го ъпгрейдна, но имам няколко въпроса, които надявам се вие можете да отговорите.
-В момента лаптопа разполага с 4ГБ RAM. Ако я ъпгрейдна до 8 ще видя ли значително подобрение в работата?
-В момента лаптопа има 500ГБ HDD, имам желание да му взема 120ГБ SSD. Въпроса ми е SSD-то значително ли увеличава скороста на работа и мога ли да ползвам HDD и SSD едновременно?
и последно, ориентировачно, колко ще ми излезе всичко това и най-вече заслужава ли си този ъпгрейд или нов Macbook е по-добра алтернатива?
Благодаря предварително!

Fifata

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

SSD диска е най доброто решение което можеш да вземеш и най добрата инвестиция :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф

#3
И двата замислени ъпгрейда ще подобрят работата значително. SSD ускорява работата на машината като цяло, при това значително. Ефекта от повечето РАМ ще усетиш само с по-тежки приложения, или при работата на няколко приложения едновременно. Цените и на двата компонента са достатъчно ниски за да не замисляш много много .....  Новата машина също е добра инвестиция, особено ако участва по някакъв начин в препечелването на пари. Но там сумата вече е значително по-висока от ъпгрейда, особено ако под "нова" имаш предвид чисто нова, от магазин.
Та, ако просто си джиткаш на тоя бук, без да го мъчиш много, ъпгрейдвай го, ще те изкара още 2-3 години. Ако го товариш повечко и с професионална цел - вземай или нова машина от магазина (но с достатъчна за теб мощност) или втора употреба, но с по-малко стаж зад гърба и.
HDD и SSD могат да работят заедно, при това перфектно. Вземаш едно кади, слагаш на място на DVD-то, и в него слагаш SSD-то. Ако SSD-то е с малък капацитет (120ГБ), правиш FusionDrive, ако е с голям (от 256 нагоре) може и да се ползват успешно както като 2 отделни диска, така и в FusionDrive. Из нета имам пре много инструкции как се правят и двете неща - монтажа на SSD-то на мястото на DVD-то, и създаването на FusionDrive.

Tinko

Благодаря ви за отговорите, ще го ъпгрейдна и след някоя друга година ще го сменя.