Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 17:34:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 99
Total: 100

99 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

КАК ДА проверя датата на активация на моя МБП?

Започната от ProstoAZ, 13-10-2016, 23:31:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

C02HRGW3DTY3 е моят номер, но иска потвърждение на дата на покупка.

Аз съм го взел втора ръка, как да знам кога е купен и да му дам това потвърждение? Да не се окажа, че съм в гаранция:):)

Имате ли идея може ли да се залъже аппъл за дата на активация, ако аз не я виждам например?

Поздрави
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

mr_big

и на мен ми казаха че може да се провери датата на активация, но аз не намерих от къде. намерих само че моя е с изтекла гаранция :) но това е 1годишната гаранция и аз го знам.

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

mr_big

тази страница и аз я намерих но показва само до една година или заводската гаранция.

faire

А какво очакваш? Епъл дават 1 г. гаранция и на техния сайт е напълно нормално да дават информация за тази гаранция. Не съм чувал за магазин в България, на който да можеш да проверяваш до кога ти важи гаранцията по сериен номер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mr_big

от един от магазините на епъл ми казаха че давали годината на активация и си смяташ за бг +1 година гаранция.

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mr_big

да. ама как да видим датата на активация, когато е над 1 година?

faire

Трябва да се пита Епъл/Криейтив център.

А по първия пост в темата, щом не излиза дата на активация, значи лаптопът е купен по по-неофициален начин. Спомням си, когато бях в САЩ през 2011, купих чрез craiglist от човек чисто ново запечатано АТВ2. После като се прибрах в БГ и му проверих гаранцията по сериен номер ми изкара точно същата грешка и че трябва да представя документ за покупка. Спомням си, че скалъпих нещо полуфалшификатско сякаш е купено от Амазон и им прикачих някакъв order confirmation със сменени данни. Но после какво стана, не помня. Не ми се е налагал сервиз и до ден днешен.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.