Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 14:34:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Преминаване от 10.6.8 към Yosemite

Започната от BobbyN, 22-04-2016, 21:22:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BobbyN

Здравейте,

От доста време се чудя (всъщност все не намирам време) дали да си ъпгрейдна OS X. Ta мисля, че момента настъпи :)

Не съм много вещ в тези неща за това ще помоля ако може да ми дадете съвети.

1.Искам да попитам дали трябва да направя back up и евентуално ако реша да не правя дали app и software (съответно: снимки, музика и т.н.), които имам на 10.6.8 ще се запази ако премина на Yosemite?
2. Не намирам Yosemite в app store - има ли външни надеждни линкове за сваляне?

Благодаря предварително за съветите ;)
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

bluesky

Hi, BobbyN!

Препоръчвам Ти, ПРЕДИ ДА НАПРАВИШ КАКВОТО И ДА БИЛО, да си клонираш (Clone), (различава се (в известна степен) от (Back Up)), състоянието на сегашната Ти Система на външен носител, (Хард Диск).

Ако на същия носител имаш и данни, тях също ги клонирай, (тях може И само да ги Back Up-неш).

Системата обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО клонирай. (Софтуер: например програма CCC (Carbon Copy Cloner), може и друга програма, която специално клонира).

Така ще можеш да възстановиш 1:1 първоначалното състояние, ако има "някакъв газ" при преминаването Ти на другата операционна система или нещо не се получи, както си си го представял.
Успех!

BobbyN

Цитат на: bluesky - 22-04-2016, 21:37:59
Hi, BobbyN!

Препоръчвам Ти, ПРЕДИ ДА НАПРАВИШ КАКВОТО И ДА БИЛО, да си клонираш (Clone), (различава се (в известна степен) от (Back Up)), състоянието на сегашната Ти Система на външен носител, (Хард Диск).

Ако на същия носител имаш и данни, тях също ги клонирай, (тях може И само да ги Back Up-неш).

Системата обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО клонирай. (Софтуер: например програма CCC (Carbon Copy Cloner), може и друга програма, която специално клонира).

Така ще можеш да възстановиш 1:1 първоначалното състояние, ако има "някакъв газ" при преминаването Ти на другата операционна система или нещо не се получи, както си си го представял.
Успех!

Благодаря ти за бързия и информативен отговор :)

Например запазени пароли на Mozila/Safari как може да ги клонирам ? Сори - наистина не съм го правил това преди и ме е страх да не прецакам системата (особенно музикални файлове, които са ми доста ценни). Да имам външен хард 2TiB, на който прехвърллих онази вечер няколко файла но по стандартния начин - копи и пейст ;)
А някакъв надежден източник за изтегляне на Carbon Copy Cloner?

Съжалявам , наистина звуча като някой компютърен профан :)
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

bluesky

Хе, хе, хеее... подобни "знания" не "струват" много - временни са и затова меродавни, само Принципите струват малко повече...

Разтърси се по Нет-а, относно CCC (Carbon Copy Cloner), или подобна програма, има източници...
Ако не намериш нищо, ще измислим нещо.

А относно "паролите"... освен всичко друго, Аз ги записвам и по "бабешката"... на хартия в Папка, с обикновенно мастило... ха, ха, хааа... за всеки случай.

При клониране ще получиш абсолютно идентичен Диск на Твоя оригинален клониран Диск, (т.е. теоретически ВСИЧКО ще се запази 1:1).

dreben

iCloud възтановява всички пароли, без значение с кой браузер.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017