Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 12:28:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 129
Total: 130

129 гости, 1 потребител
ockac23

MacBook Pro или Mac mini

Започната от valkirilov, 06-03-2016, 15:00:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден на Всички!

И, без да обърквам Колегата, давам още един - напълно алтернативен вариант за бюджетно, и според Мен, коректно решение за професионално използване на Mac -  software и hardware, (бе споменал, че го интересуват истински резултати, без криворазбрана "показуха").

За стационарна работа - взимаш MacPro X.X, (започвайки от MacPro 1.1 и нагоре, докъдето Ти Душа, (бюджет) позволява...
За мобилна работа - купуваш PowerBook G4.

И двете Машини ще Ти вършат ДЕЙСТВИТЕЛНО професионална работа - не си длъжен да използваш последните версии, на например Adobe CS.
Някой или нещо да Те "задължава"...?*

*
_____________________

Аз самият, въпреки че в момента нямам никакви ограничения в бюджета по отношение на Дигиталната техника, слава на Бога), сам за Себе си съм се ориентирал към подобна Upgrade Стратегия за собственото си Дизайн звено, и Студио-то успешно решава всички поставени му Задачи именно с подобна, оптимизирана, бюджетна политика.
Всички Upgrade-и при подобен подход са лесни и леки - Машини наоколо - колкото поискаш, както и компоненти за Upgrade, а и software.
"Най-модерния" software НЕ МОЖЕ НИЩО В ПОВЕЧЕ!

angelvn

@blusky не съм съгласен с теб.
Все по-често получавам работни файлове излезли от Creative Cloud версии на продукти на Адоб. А това както добре знаем няма отваряне от CS 6 и надолу.
За PowerBook човека няма да може да ползва актуален браузър. Нито виртуализация на Windows. Така че ако му се налага работа свързана с уеб разработки - отново удря на камък.
+ Няма да може да се възползва от iCloud в случай, че в последствие си закупи друго Apple устройство и пожелае синхронизация на KeyChain, Photos, Mail, Favorites, Contacts, Calendars and etc.

Забележките ми важат и за MacPro 1.1 в пълна сила. Въпреки че на OS X 10.7.x (която е последната за модела) може да се инсталира първата излязла версия на CC, както и тази от 2014та. Версията от 2015та си търси OS X 10.9 и нагоре.

Нищо нестабилно и непрофесионално няма в работата на текущите модели. Въпросът е подбора на хардуерните параметри да среща нуждите за работа на ползвателя. ;)

Едно Мак мини за 2200лв с Фюжън драйв би вършило прекрасна работа що се отнася до уеб/графичен дизайн и разработка. Срещу още ~700лв може да бъде поръчан с Core i7 процесор.
Въпреки че в този случай вече бих се спрял на MacBook Pro 13" Retina Display Dual-Core i5.
Това е дилема пред която най-вероятно ще се изправя в рамките на следващите 12 месеца - Mac mini или MB Pro/Air.
UI designer and developer

bluesky

@angelovarna

Така е... по-скоро и двамата сме прави, всеки от различен ракурс.

От едната страна можеш да поставиш "...Едно Мак мини за 2200лв с Фюжън драйв..." + "...Срещу още ~700лв може да бъде поръчан с Core i7 процесор...".
Така имаш около 3000 лв = 1500 Евро

От другата страна имаш тогава, за аналогичен бюджет  поне Mac Pro 4.1 или дори Mac Pro 5.Х., звяр, който ще е по-мощен и по-Upgrade-аем от Минито, (без да го подценяваме, естественно).

За външна "интеракция" с други Дизайн звена, (Агенции) си прав, като, ако Те ценят на Пазара, и те ще се съобразяват с Теб, какви версии ще Ти изпращат, и защо.

Конкретната система за работа е също много важна, Човекът произвежда САМО или НАЙ-ВЕЧЕ СОБСТВЕНИ ПРОДУКТИ, с помощта на техниката, и не го касае "версията", или обслужва всекидневно Пазара, и тогава, естественно, трябва да е Up To Date отвсякъде.

От твоите отлични прозрения, и опит, Човекът още по-точно ще може да си изработи Стратегия на инвестиции, така че стотинките му да работят най-ефективно за Него.

Аз също внимателно следя тенденциите, и такива Колеги, като Теб и всички, които споделят конкретния си опит, са безценно важни, за да се държи жива връзка с Потока на Бранша и да си Upgrade-ваме визията във всеки един момент на менящия се Свят.