Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 11:51:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 50
Total: 50

50 гости, 0 потребители

Apple tv и телевизия онлайн

Започната от iPhonecheto, 24-02-2016, 16:59:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте, имам въпрос към запознатите и ползващите apple tv. Има ли някаква възможност с Apple TV gen 3 или 4 да гледаш телевизия онлайн с приложенията на Мтел или булсатком?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wyatt Earp

В арр стора има приложения позволяваши он-лайн стрииминг, можеш да пуснеш търсене по IPTV - излизат няколко. Аз пробвах GSE Smart IPTV (синя икона). Трябва да си създадеш плейлист с източници на сигнала и можеш да гледаш. Приложението има инструкции как да направиш всичко, трябва само да си намериш линкове и да ги обновяваш щом се сменят. Не съм пробвал с българските провайдери - по кабела си остава по-лесно за сега  ;)
Air, Macbook Air.

iPhonecheto

Благодаря за бързия отговор. Това е само за 4 поколение, нали?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

ggzy

KODI. Малко четене и играчка, но ще останеш доволен.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

iPhonecheto

Благодаря. Малко трудно се намира инфо за него, но изглежда интересна програмка, може да я дръпна на PC-то да я разгледам.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wyatt Earp

KODI e класика в жанра, с много повече възможности, аз я ползвам на джейлнато ATV2, има и плъгини за IPTV.
GSE Smart IPTV е доста по-проста, но работи стабилно при добър източник на сигнал. Работи само на ATV4.
Air, Macbook Air.

hgeorgiev

Колеги, някой с AppleTV дали може да погледне в магазина дали го има приложението на новата ТВ на Виваком - ЕОН?
Благодаря предварително.

angelvn

Вчера проверявах и за съжаление го няма.
Иначе за iptv има разни плейъри, и съм подкарвал трайъл/тестови периоди от по 1 денонощие телевизия. Но тъй като са писани без да се е влагало много в дизайн и програмиране, интерфейсите им са ужасни. Иначе картината е хубава, програми има....колкото ви душа иска, но излиза по-скъпо отколкото абонамент към нашенски оператор. Например срещу едни 20-25лв/месец имате достъп до 6000 или 10 000канала от цял свят с fullhd качество и включени всички платени филмови канали. Локализираните (на български) са като бройка горе-долу колкото и нашенските оператори предлагат.

Ако един ден пуснат EON за AppleTV ще пусна още едно приложение.
Към момента ползвам приложението им за WebOS на един от телевизорите ми и въпреки, че е 4к 2018г модел...опитам ли да вляза в раздел Видеотека - приложението забива.
Писах им - едно "ок" или "благодаря" не казаха. Не ми е чак такава драма, те филмчетата ги има така или иначе в HBO Go повечето.
Все пак, ще следя развитието на приложението им.

UI designer and developer

Adamov

Я! Тема, по която и аз имам терзания в последните дни.

След 12г дружба Булсатком (без извинение) пръднаха жестоко в кофата и се разделяме.

Услугите напоследък им станаха кошмарни, новите им приемници са ужас, а за апп-а да не говорим. Трябваха им години, за да го ъпдейтнат и да върви горе долу прилично на Android TV.

Да не говорим колко е АБСУРДНО да го има за телефон и таблет, но не и за AppleTV

От петък се местя изцяло на Виваком и ще ползвам ЕОН. Там същата работа. Проверявам и ШОК - за AppleTV го няма.

Моля, някой да ми обясни защо подобен тип приложения ги има за всякаква друга платформа, но НЕ и за тв...

Към @hgeorgiev: Колега, може и да знаеш, ама аз да си кажа. В AppStore-a от айфона или таблета като влезнеш в приложението, под скрийншотите можеш да видиш, за кои платоформи го има. Така лесно можеш да се ориентираш дали нещо го има за tvOS, за iPadOS или watchOS примерно.

Не можем ли един дружен мейл да пишем до Ribacom да пуснат EON и на Apple tv?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

AnotherBoy

Здравейте,
искам да се намеся и аз в тази тема, понеже работя във фирма, която създава софтуер.
Създаването на софтуерен продукт стандартно е позициониран към най-големите ползватели на различните ОС. Масово никой не му се занимава да създава и поддържа (ъпдейти, фиксове, неща свързани със защита и т.н.) продукт, който ще ползват шепа хора, а насочват усилията си към тези ОС, които са най-ползваеми.
Според тази статистика, в световен мащаб ползваемостта на TvOS е едва 2% https://www.statista.com/statistics/1171132/global-connected-tv-devices-streaming-market-share-by-platform/, когато става дума за родната ни България, тук apple TV е като екзотично животно - малко хора са го виждали, а още по-малко го ползват.
Не очаквайте чудеса от операторите, защото разработката и поддръжката на продукт е ресурс, и ако става дума за шепа потребители, едва ли някой ще се заеме с това.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

bluesky

Абсолютно верно.
Затова пък, противно на всякаква логика, желаят да ви ваЦинират ВСИЧКИТЕ.

hgeorgiev

Абсолютно полезни отговори. Благодаря на всички. Явно iPad и Apple TV не е съвсем едно и също.
Иначе към момента използвам Xiaomi mi box с приложението на Булсат (плащам си) и съм напълно доволен, защото с този бокс правя всичко (гледам торенти, гледам тв, ютуб и тн. )
Исках да правя същото с Appletv но явно ще трябва да изчакам.

Adamov

@AnotherBoy, AnotherThoughts :D

Съгласен съм с теб като цяло, НО при условие, че Булсатком можеха 100г. да не си поддържат апп-а, можеше да портнат приложението за iOS за AppleTv и също да не го поддържат  ;D ;D ;D ;D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

AnotherBoy

Много неща могат да станат, но всичко опира до волята на операторите, а те очевидно не искат.
Аз също като @hgeorgiev съм със Mi Box и до някъде съм доволен, за момента ми липсва само Apple TV+ да добавят като апп.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

fpyyh

AppleTV е като завареничето, все не искат да правят приложения за него родните оператори. Не знам колко е сложно, но не ми се струва, че изисква някакви колосални усилия, щом имат за iOS. Но те така или иначе имат предимно безкрайно глупави програми, вместо да им давам пари съм си пуснал hbo, netflix, prime, appletv+ и curiosity stream и само чакам disney+.