Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 13:33:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 95
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 75
Total: 75

75 гости, 0 потребители

Съвет при покупка на iPhone 5

Започната от countbiscuit, 09-02-2016, 16:09:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

countbiscuit

Здравейте! Накратко - ползвал съм 4 смартфона през живота си и всичките до един са били базирани на Андроид. Операционната система е страхотна и при подходящо устройство без излишен bloatware изживяването е страхотно. Реших обаче да направя смяна на Nexus 4-ката ми и да закупя iPhone 5. Преди това обаче сметнах, че ще е добра идея да се консултирам с по-разбиращи от мен по няколко определени въпроса. А те са следните:
-Коя е последната версия на iOS, с която може да се обнови iPhone 5? Среща ли се някакво задавяне, лаг или грешки от типа "Not responding"? Масовите приложения (Facebook, Gmail, Chrome) функционират ли нормално?
-(за бивши и настоящи притежатели на iPhone 5) Доволни ли сте от телефона като цяло? Ако имате някакви забележки ще се радвам да ги посочите.
-Срещам сред ревютата из интернет смесени отзиви относно живота на батерията. Знам, че е по-малка от тази на Nexus-а ми като капацитет, но въпреки това способна ли е да издържи поне 8 часа с няколко разговора и приблизително 1 час ползване на 3G? Nexus-а го зареждам абсолютно всяка вечер, така че не очаквам кой знае какво.

Благодаря предварително ;)

faire

Телефонът е добър, но до 1 година вече ще е морално остарял. Замисли се за 6. Повече пари е, но си заслужава. Ако размерът ти е проблем, не се притеснявай. Ще свикнеш изключително бързо и после ще ме търсиш да ми благодариш :) (случвало ми се е вече с приятели и познати)


via Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

countbiscuit

Цитат на: faire - 09-02-2016, 16:18:55
Телефонът е добър, но до 1 година вече ще е морално остарял. Замисли се за 6. Повече пари е, но си заслужава. Ако размерът ти е проблем, не се притеснявай. Ще свикнеш изключително бързо и после ще ме търсиш да ми благодариш :) (случвало ми се е вече с приятели и познати)


via Tapatalk
Мерси за бързия отговор! Размера не ми е проблем, защото телефона ми и в момента е 4.7 инча. Изскочи ми добра оферта конкретно за iPhone 5 и заради това питам за него :) А относно моралното остаряване - въобще не ме интересува, стига телефона да работи добре и без проблеми :)

Adamov

Колегата е много прав и те съветвам да го послушаш. След 1г. ще има минимум още поне 2 ъпдейта на софтуера. Петичката ще почне вече неминуемо да се задъхва. За това ако трябва стисни зъбите малко, но си вземи поне 6.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

atirage

Здрасти,
Можеш да инсталираш последната iOS 9.2.1. Телефона няма никакви проблеми с нея. Приложенията си работят нормално. Аз съм доволен. Батерията трябва да се зарежда всеки ден. Моят е на една година и днес си поръчах батерия за смяна.
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

iPhonecheto

Здравей,
Аз съм с 5-ца и честно казано ме дразни животът на батерията. Всичко друго му е ок при мен. Не си ли се замислял за 5S или C, дори те са с по-добър живот на батерията. А добър 5S можеш да намериш с минимално доплащане, но пък ще получиш още година поддръжка на софтуера и доста нови неща.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

faire

Не съм съгласен, че животът на батерията на 5s е по-добър от на 5. Точно обратни са ми впечатленията.
Най-добре беше при 4-ката и до 6/6+ (където вече е добре) продължаваше да става все по-зле с всеки модел.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Според мен при положение, че е сменил вече 4 телефона означава, че ги подменя по-често ;)
Най-вероятно и iPhone 5 няма да се задържи дълго ! Достатъчно е, обаче да навлезе в света на iOS и по-късно ще си вземе и нещо по-ново !

За момента и година-две напред телефона ще върши перфектна работа ;)

Fantomas ^

#8
В момента съм с 5 ца е с 9.3 beta и се държи доста по-добре  от 9.2.1

iphone 5 е чудесен модел , но наистина е на края на live cycle-а си.За 3+ г. - винаги е бил с последния възможен ios. Сега и с нова батерия, която ми смениха безплатно в creative center, при програмата за подмяна на sleep бутона, който започна да не работи добре, преди месец.(което е познат пробелм за 5-цата и гаранцията за бутона е удължена на 3г.)
Преди смяната държеше по 12-15 часа. Никога не гася wifi и 3g.
Сега с новата батерия нещата скочиха на 48+ часа.
Всичко е относително - зависи от начина на ползване.

btw...
"not responding"  е терминология от android или windows   ;D

Лаг няма. И "изживяването"  на iOS е съвсем друго.. (ако свикнеш да не търсиш файловете и тн. след andorid)

Но все пак бих заложил на 5s или 6 >
Успех.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB