Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 10:21:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 128
Total: 129

128 гости, 1 потребител
ockac23

Разбъркване на иконите на десктопа

Започната от faire, 31-01-2016, 13:39:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Вече няколко пъти ми се случва нещо много неприятно. Наредил съм си много икони по десктопа, както аз искам. Работя си по няколко прозореца и като отивам на десктопа изведнъж всички са се преместили най-вдясно.. Веднъж забелязах, че го направи след като бях отишъл с жест на десктопа и с форс-тъч на тракпада дадох превю на един пдф. Но останалите пъти си го прави само.. Чудя се да няма нещо общо с BetterTouchTool. Не съм настроил много жестове, но може да е някакъв бъг. При някой друг случва ли се това?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Всъщност имаше един Файл, който съхранява мястото и състоянието(?) на Файловете по Десктоп-а.

Може да се задейства някакъв дублиран "форс-тъч", (бъг(?)), действително "форс-тъч"... който променя състоянието на онзи Файл...

Фактически при Теб сега имаш ситуацията, която я постигаш от Менюто на Finder ---> View ---> (съответните Суб-Менюта там).
Прегледай точно "шорт-кът"-овете на тези Съб-Менюта, дали не се дублират с Твоята ситуация, (при "жестикулирането").

faire

Нямам никакви жестове настроени за Finder. Само няколко за iTunes и Safari. Не мисля, вече че има общо BTT. Все пак ще пиша на разработчика дали е получавал подобни оплаквания и дали е възможно да е от програмата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.