Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-06-2024, 21:25:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 871
  • Latest: Teaxise
Stats
  • Общ брой публикации: 82 671
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 240
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 217
Total: 217

217 гости, 0 потребители

Проблем с твърде бавен MacBook Pro 15' i7, Mid 2012, OSX 10.10.5

Започната от Aquarelle, 07-10-2015, 17:46:03

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Aquarelle

Така... проверих компютъра с два различни софтуера и не даде никакви грешки или bad setors, обаче днес внезапно застина за няколко секунди, екрана стана черен и веднага след това се появи едно съобщение на сив фон, на няколко езика, което на този компютър не съм го виждала досега... Обяви, че се саморестартира и така. Притеснително ми се видя и това, че зареждането отне чувствително повече време от обичайното... Идеи?

IVooDooI


bluesky

"...проверих компютъра с два различни софтуера..."

Това Хардуерни тест-ове ли бяха, (ориентирани към Твоя конкретен Модел)?
Моля, уточни.

Aquarelle

Проверих с DiskWarrior и Drive Genius, тъй като само с това разполагам.

IVooDooI


Aquarelle

Това са софтуерите, които успях да намеря. HDD Regenerator за мак не видях никъде...

П.П. Мисля, че вече е станало ясно от постовете ми какъв ми е полът, тъй че бих оценила правилните родови обръщения ;)

IVooDooI

 Извинявай, нищо лично. вземи диска и буутни на компютър, на който можеш да го сканираш с регенератора.

Aquarelle

Нямам компютър с win, а не виждам да има версия за мак...

ponski

Ето bootable ISO на HDD Regenerator, само че е версия 2011 (само тази намерих в замунда). Печеш на диск (надявам се имаш DVD у-во) и стартираш от него. В случай, че нямаш - пиши ми, ще ти направя bootable флашка. Успех!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Aquarelle

Благодаря много!
Ще го изпека на диск и ще видя какво мога да свърша.

IVooDooI

 Трудно ще тръгне директно на МАК-а.

bluesky

Hi, Aquarelle!

Добра Идея би било да осъществиш и Apple Хардуер-ен Тест, (има такива, като е нужно да избереш този ТЕСТ, който се отнася за Твоя конкретен Модел Мас.

Apple предлага Тестови Пакети за различните системи на Mac. В рамките на Тест-а се проверяват RAM-овете, а също така се извършва проверка на многото Сенсори, имплементирани в Хардуер-а на МАС-а.
Така се откриват / засичат евентуални Температурни аномалии, несвойственни Амперажи, съмнителни Напрежения и пр.

- See more at: http://www.yac.mx/bg/pc-tech-tips/apple/How_To_Troubleshoot_Problems_With_The_Mac.html#sthash.UyjB3At0.dpuf

ponski

Цитат на: IVooDooI - 14-10-2015, 14:24:24
Трудно ще тръгне директно на МАК-а.

Мда, може и да не тръгне, зависи как е реализирано решението. Ако не стане кажи, ще го мислим някак.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

MitkOK

Вчера update-нах на 10.10.5 със същия лаптоп и е почти неизползваме, какво са осрали не ми е ясно
MacBook Pro 15" Retina
iPhone 5 32GB White

Aquarelle

Значи май ще е разумно да upgrade-на на 10.11, като оправят казусите с аудио софтуерите (каквито разбрах, че понастоящем има)...