Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 13:25:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 95
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 64
Total: 65

64 гости, 1 потребител
forka2k

Субтитри

Започната от FlatEric, 11-02-2007, 02:59:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FlatEric

Предложете някой добыр плеар който поддыржа субтитри.
Пробвах какво ли не и само Chroma работи без проблем... но немога да намеря регистрационен код за нея.

Po6Jlu0

mplayer или vlc :lol:
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

implant

MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

ivoiv

Да, и на мен Movietime ми е любимата, но ме дразни, че има доста филми, на които не им чете звука 8O  Някой знае ли дали мога да инсталирам някакви кодеци за да се оправят нещата :?:
20" iMac-2.16 Core2Duo-2GB RAM
17" PowerBook-G4 1.67-1.5GB RAM

FlatEric

OK...VLK 4ете суб,но на "маймунски" Кажете как да оправя този проблем  :?

space ace

Цитат на: "FlatEric"OK...VLK 4ете суб,но на "маймунски" Кажете как да оправя този проблем  :?

1251
macbook

FlatEric

space ace това реши проблема но не напълно. Някой букви не излизат на крилица.. Това данеби да е от фонетичната подредба, понеже все още незнам как да си оправя ъ-то и ч-то.. Тоест като се опитам да напиша ъ, и излиза ьi , ч - обърнато е.

herba

ъ-то е на x, a ч-то до левия шифт (в момента не съм на мака и не знам кой точно е клавиша).

При мен плейъра на implant - муви тайм, свърши работата със субтитрите.

tbby

@FlatEric

Цитирам от един блог, аз така си оправих фонетичната подредба:

След като преминах на Mac, първото ми голямо неудобство беше, че фонетичната клавиатурна подредба за български е малко странна и силно неудобна. Ща щастие намерих начин да я променя. Програмата която ви трябва е Ukelele. С нея успях да си създам нова клавиатурна подредба на базата на фонетичната, като разместих някой бутони според Windows фонетичната клавиатура - а имено:

± > ч
v > ж
w > в
q > я

Прикачам директно моят клавиатурен файл. Ако ви устройва просто го сложете в "/Library/Keyboard Layouts", рестартирайте системата и в System Preferences > International > Input menu" ще видите новата клавиатурна подредба с името "Ilyan BG Phonetic" или както сте нарекли подредбата си с Ukelele. Единственото с което не се справих е да сложа Български флагче на подредбата ми.

И самия файл:
http://macblog.ilyan.com/wp-content/uploads/2006/06/ilyan.keylayout.zip
macbook C2D 2.0

Armaggideon

Цитат на: "tbby"След като преминах на Mac, първото ми голямо неудобство беше, че фонетичната клавиатурна подредба за български е малко странна и силно неудобна.

Само ако си свикнал на бозата преди това.

ЦитатЩа щастие намерих начин да я променя. Програмата която ви трябва е Ukelele. С нея успях да си създам нова клавиатурна подредба на базата на фонетичната, като разместих някой бутони според Windows фонетичната клавиатура - а имено:

± > ч
v > ж
w > в
q > я

В горния пример има само една разлика с фонетичната на Mac OS X — "ч" :)

FlatEric

tbby много благодаря за файла и информацията.. това ми трябваше, сега всичко е точно.  :)