Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 05:38:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 516
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 474
Total: 474

474 гости, 0 потребители

Отвратителна настройка във FINDERA как се премахва ?

Започната от burlaka, 27-05-2015, 23:09:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

burlaka

Здравейте ! 1во съжелавам за заглавието но не знам как да го нарека.
Във Файндера, когато в определна папка или download папката имате файлове и папки и когато имате 2ри прозорец отворен и само драгвате за да прехвърлите от папка в папка или при изтриване на фаил........защо подяволите цялат листа с папки и файлове се Ресетва и отива  в най горна точка където са ви последните свалени файлове а не стои там до където сте стигнали ...... Съжелавам не знам как да го обесня точно дано сте ме разбрали :
Има ли как да се махне това ако е опция или стандартно няокй тъпанар го е програмирал така да си е под бейсик .......?
Благодаря предварително и пак съжелавам за необичайно обяснения проблем за мен .....

bboyg

Аз лично не разбрах за какво става на въпрос. Защо не направиш едно кличпе и да покажеш какъв е проблема. ::)

Adamov

Според мен иска да каже, че като прехвърля папки от 2 прозореца, ако е стигнал примерно до буква К, като върне на първия прозорец от който копира папките не си стоят на К, а го е върнало на А. Ако наистина е това, не мисля, че е настройка.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd


IVooDooI

 Много тъпо... Пробвай да изтриеш настройките на файндер (ако са ти важни можеш да пробваш само да преименуваш файла)
Home > Library > Preferences > com.apple.finder.plist 
след това в терминала: killall Finder

burlaka

Май открих защо го прави. Причината е точно това че съм задал да ми подрежда по дата добавени и всеки път когато преместиш и каквото и да направиш , някаква промяна то го рефрешва така. Затова май по добрия вариант е да се модифицира да подрежда по "date created" или квото там е така не го прави тествах ги всичките и само така е ОК . Благодаря все пак за отделеното време .

burlaka

Обаче сега се получава друг проблем ... всеки следващ фаил който сваля и въпреки че е последно сваление в него има ДАТА и не знам си ква информация и като е зададено на "DATE CREATED" не излза отгоре а някъде си из всички останали ..... Не мога Appe са се изложили с това ....

Fantomas ^

Стига де пич, смени си view-то на finder на column най-сетне!
като си на list view всички сортиниги горе в таблицата играят.
Column или icon view и си ти.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB