Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 03:45:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

123 гости, 0 потребители

Как да блокирам позвънявания от скрит номер?

Започната от angelvn, 25-06-2015, 12:30:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Странно е наистина - звъни се по различно време, различен на брой пъти дневно. Сигнала на позвъняване е с минимални разлики - понякога телефона едва гъква, друг път звъни около секунда-две.

Пуснах си телефона в Do not disturb режим за всички, които не са ми в списъка с контакти.
Интересното е, че телефона отново звъни но не съм сигурен дали само понякога или не.
Вчерашния рекорд е от 15 позвънявания, а тази сутрин има само 1, но...още е рано :)

Номера ми е от 9 години (от когато съм и клиент на Мтел).
Сватбените отмъстители също ги изключвам.
Номера не е съвсем лесен за помнене - повечето цифри се различават.

Остава като вариант да си jailbreak телефона за да пробвам TrapCall, но не мисля да го правя, причината както споменах по-рано е чувствителната инфо на телефона (която се синхронизира с лаптопа у дома).

Надявах се позвъняванията да намалеят като бройка, но се случва тъкмо обратното:

(списъка продължава още доста надолу)

Днес е ден за плащане на фактури. Ще ида в друг офис, ще им пиша и във форума на Мтелци. Едва ли нещо ще помогне, но... да видим.
UI designer and developer

bboyg

#16
Добре де, толкова ли ще е критично наприме за ден два, да изостанеш с телефона, в смисъл такъв да си направиш един пълен бекъп,да изчистиш телефона, после  един джейл за ден два както казах и да го разкриеш тоя шибаняк? ::)

Или най добрия вариант е да намериш друг телефон който да джейлнеш и да го ползваш за ден два, а твоя с чувствителната информация да не го бъзикаш.

Adamov

Аз мога да ти пратя един джейлнат 3GS :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Да го разкрия няма да мога, има шанс някакъв да успея да го блокирам (наред с всички евентуални повънявания от други скрити номера, които така или иначе не са толкова чести).
Може да се пробвам другата седмица.
В момента правя основен ремонт на кухнята (с дата на приключване - 05.07.2015) и телефона стои предимно в съседната стая, така че не му обръщам много внимание.
След и по време на ремонта на кухнята търча по сватбените организации, че датата наближава. :)

Благодаря ви за съдействието момчета.
Ако чуете за някакъв друг вариант / приложение за блокиране на такива повиквания - свиркайте. :)

UI designer and developer

kawabiker

#19
Call Bliss работи в комплект с Do Not Disturb , мисля върши работа .

faire

Току-що на един познат му ъпдейтвах и джейлнах 4с-а точно заради такъв проблем. Платихме му iblacklist от Сидия и всичко е 6. Има 10-дневен пробен период. Друг вариант мисля, че няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

kawabiker

Именно това беше редакцията на мнението ми , но човека не иска джейл , иначе iBlacklist няма аналог по въпроса .

faire

Еми като не иска джейл, ще го тероризират. Той да си прецени. Друго решение няма. Това по 15 пъти на ден да ми звънят си е направо тормоз. Аз да съм изкукуригал, ако ми се случваше на мен..
Каквато и ще информация да има, самият джейл + инсталиране на iBlacklist няма да окажат влияние. Добре е да си смени руут паролата и повече няма какво да го мисли. http://www.redmondpie.com/how-to-secure-your-jailbroken-iphone-from-ssh-hack-9140084/
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Е, вече ремонта на кухнята приключи и мога да се "върна" във форума/темата.
Да, не искам да си джейлбрейквам телефона, защото информацията в него ми е по-важна от парите за нова СИМ карта. Пък и да синхронизирам после над 200 контакта на ръка ще е самоубийство (вместо да се синкнат през iCloud-a).

По моят случай поне има развитие. Тормозителя се оказа от стационарен софийски номер. Как разбрах ли? - Хубавеца (пък може и жена да е) ми звънна и клипна пак ей така няколко пъти, но първите 2 пъти забрави да си скрие номера. От него момент номера е блокиран и вече 2 дни не съм получавал повиквания от скрит номер.
Надявам се това да е бил случая и тормоза да не продължи.
UI designer and developer

bboyg

Той като е стационарка, е възможно да е някой полудял факс даже... :) Важното е че си го блокирал вече 8)